Çorum’da düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı okul sporları Çorum il Birinciliği müsabakalarında Osmancık Meliha Rıfat Göbel Ortaokulundan iki öğrenci Çorum İl Birinciliği ve Çorum İl Üçüncülüğü dereceleriyle döndü.

Okulun 7. Sınıf öğrencisi Ömer Taha Güney, tüm rakiplerini yenerek 48 kilogramda il birincisi oldu. 8. Sınıf öğrencisi A. Talha Uysal ise 41 kilogramda il üçüncüsü oldu. İl birincisi olan sporcu Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Okul Müdürü Hüseyin Okumuş başarılı sporcuları tebrik etti.
Okul olarak öğrencilerin başarısıyla gurur duyduklarını ifade eden Okumuş “Müsabakalarda okulumuzdan iki öğrencinin madalya kazanmasıyla büyük bir sevinç yaşadık. Sporcularımızı tebrik ediyorum. Uzun zamandır İmam Hatip Lisesi bünyesindeki spor salonunda antrenman yaparak şampiyonaya hazırlanan Ömer Taha Güney’e büyük emek veren Antrenör Kahraman Kırıcı’ya teşekkür etmek istiyorum.  Ayrıca çalışmalarını Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda sürdüren öğrencimiz A. Talha Uysal’ın Güreş Antrenörü Abdullah Çakırer’e de vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ederim” dedi.
Okumuş, sporculara maddi ve manevi destek veren Osmancık esnaflarından Fatih Eren’e de katkılarından dolayı teşekkür etti.

Gözden kaçırmayın

30 yıldır heyelandan dolayı evlerinin başlarına yıkılma korkusuyla yaşıyorlar 30 yıldır heyelandan dolayı evlerinin başlarına yıkılma korkusuyla yaşıyorlar