Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Yeni Girişimcilere Öncelik

KOSGEB Çorum Şube Müdürü Ahmet Dursunoğlu’ndan ÇESOB’a ziyaret.

Güncel 13.10.2012, 19:10
818
Yeni Girişimcilere Öncelik
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Çorum Şube Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB ödemelerinde yeni girişimcilere öncelik tanıdıklarını söyledi.
Girişimcilik eğitimlerine katılarak sertifika alan ve işyeri açan yeni nesil esnafa KOSGEB olarak finansmana erişimde karşılaştıkları zorlukları bildikleri için öncelik tanıdıklarını belirten Dursunoğlu, özellikle imalat sektörü ile ilgili iş fikri olan girişimcilerin İş-Kur’a müracaat etmelerini istedi.
KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ı ziyaret ederek, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile girişimci sayısının artırılması için işbirliğine gittiklerini hatırlatarak, düzenlenecek girişimcilik kurslarına katılarak kendi işini kuran yeni nesil esnaf ve sanatkarlara 30 bin TL'si geri ödemesiz, 70 bin TL'si de geri ödemeli olmak üzere toplam 100 bin TL limitli 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' kullandırılacağını kaydetti.
Sürdürülebilir kalkınma için girişimcilerin tüm gücünü kullanmak ve başarılı işletmelerin kurulması için destek mekanizmaları kurmanın gereklilik olduğunu vurgulayan KOSGEB Çorum Şube Müdürü Ahmet Dursunoğlu, “Ülkemizde yeni kurulan işletmelerin finansmana erişimde karşılaştıkları zorluklarını bildiğimiz için 2010 yılında başlatılan KOSGEB Yeni Girişimci Desteği, girişimcilerin işletme kuruluş döneminde yaşadıkları sıkıntıları aza indirmek için verdiğimiz bir destek niteliğindedir. Bu kapsamda, girişimcilere verdiğimiz hibe desteğini 27 bin TL’den 30 bin TL’ye çıkarttık. Geri ödemeli destek limiti olan 70 bin TL’yle birlikte bu desteğimiz 100 bin TL’ye çıkmıştır. Yeni Girişimci Desteğinde, destek oranı 1. ve 2. bölgeler için % 60, 3. ve 4. bölgeler için % 70’tir. Kadınlar ve özürlüler için bu oranlar (+) %10 olarak uygulanmaktadır. Girişimcilerimizin bu desteğe başvurabilmeleri için eğitim sürecini tamamlamış olmaları ve kabul edilebilir bir iş planı sunmaları gerekmektedir” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ise, KOSGEB’in yeni nesil esnafa sağladığı girimcilik desteği ile Türkiye’de işsizliğin azalacağı gibi istihdamın da artacağını ifade etti. Girişimcilere seslenen Kılıç, KOSGEB’in hibe desteği fırsatını kaçırmamalarını ve yeni iş fikri olan tüm girişimcilerin İş-Kur’a müracaat ederek iş fikirlerini sunarak girişimcilik eğitimlerine katılmalarını istedi.
Ziyarette Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ da hazır bulundu.
Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
parçalı az bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv