Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Kurtulmuş’tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

AK Parti Genel Başkan Vekii Numan Kurtulmuş, Barış Pınarı Hareketi ile birlikte Türkiye Suriyei’nin kuzeyindeki terör örgütlerinin tamamına haddini bildireceğini, diz çöktürerek Suriye’nin kuzeyini terörden temizleyeceğini söyledi.

Güncel 11.10.2019, 12:33 11.10.2019, 12:34 Merve Kayış
70
Kurtulmuş’tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

AK Parti Genel Başkan Vekii Numan Kurtulmuş, Barış Pınarı Hareketi ile birlikte Türkiye Suriyei’nin kuzeyindeki terör örgütlerinin tamamına haddini bildireceğini, diz çöktürerek Suriye’nin kuzeyini terörden temizleyeceğini söyledi.
Hitit Üniversitesi akademik yıl açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Birilerinin iki gündür Türkiye’yi bir işgalci kuvvet gibi gösterme gayreti içerisinde olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, “Önce her operasyonun bir amacı vardır. Bu aziz millet tarihin hiçbir döneminde işgalci, emperyalist olmamış kimsenin bir karış toprağında gözü olmamıştır. Bugün de Suriye’de bu operasyonu yaparken asla Suriye’nin toprağında gözümüz olmadığını açıkça ifade etmek isteriz. Dünyanın dört bir tarafından gelerek Orta Doğu coğrafyasında Suriye’de Irak’ta yer alanların temel amacı söyledikleri gibi Orta Doğu’ya barış getirmek değil bu zengin coğrafyaya ve zengin petrol kuyularının üzerine oturmak olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz olmadığı gibi kimsenin bir damla petrolünde yada bir gram altının da gözümüz yok. Bizim amacımız barışı huzuru kardeşliği getirmek” dedi.
Bir asır evvel 1. Dünya Savaşı'nın galiplerinin bütün coğrafyayı lime lime parçalayarak sınırlarla hakları birbirinden ayırmaya çalıştıklarının altını çizen Kurtulmuş, “Şimdi aynı halkları Türkler, Kürtler Araplar diyerek birbirinden ayırmaya gönüllerini ve zihinlerini parçalamaya çalışıyorlar. Amacımız bu bölgenin haklarının yeniden zihinlerini gönüllerini birleştirmek ve yeniden bu coğrafyayı esenlik yurt haline getirmektir. Bu harekatla birlikte Türkiye Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerinin tamamına haddini bildirecek diz çöktürerek ve Suriye’nin kuzeyini terörden temizleyecektir. Aynı şekilde Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşumuna Türkiye müsaade etmeyecek. Terör koridoru planını barış koridoruna çevirerek bu harekattan başarıyla dönecektir. Yine aynı şekilde birileri bu coğrafyayı bölüp parçalamak isterken Türkiye’nin hedefi Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlamaktır. İnşallah buna gayret edeceğiz. Toprak bütünlüğünün sağlanması için büyük bir çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
Bölge temizlendikten sonra güvenli bölge ilan edilen bölgeye Türkiye’de barınan Suriyelilerin bir kısmını oraya götürerek kendi memleketlerinde yaşamalarını sağlayacaklarını anlatan Kurtulmuş, “Hedefimiz barışı adaleti sağlamaktır. Hedefimiz Suriye'nin kuzeyinde barış pınarlarını gürül gürül akıtmak bölge halklarının kardeşliğini temin etmektir. Bu DEAŞ’ın eline silahları kim verdi. Dünyanın dört bir tarafından 80 bin DEAŞ militanını bir iki ay içerisinde Irak ve Suriye’ye getirdiler. Dünyanın dört bir tarafından 80 bin genci izci kampına getirseniz bu kadar kısa sürede getiremezsiniz. PKK’nın, PYD’nin eline silahları kim verdi. Onlarda biliyorlar. Şimdi Türkiye’nin kendi milli güvenliğini korumak için yaptığı operasyona dil uzatanlar öncelikle Orta Doğu coğrafyasındaki bu kanlı santraç oyunda vekalet oyununda kullandıkları verdikleri destekleri düşünsünler. Yüzleri kızarsın. Türkiye bütün bu oyunları bozacak kudrettedir, kuvvettedir" diye konuştu.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
az bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:18
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:06
Yatsı 21:48
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv