Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Kadın Matematikçiler Derneği Çorum’da Kuruldu

Türkiye’nin bir çok önemli üniversitesinde görev yapan kadın matematikçiler biraraya gelerek Çorum’da Türkiye Kadın Matematikçiler Derneği’ni kurdu. Merkezi Çorum’da olan derneğin yönetiminde Hitit Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Elif Dalyan da bulunuyor.

Güncel 16.10.2012, 23:58
2182
Kadın Matematikçiler Derneği Çorum’da Kuruldu
Türkiye’nin bir çok önemli üniversitesinde görev yapan kadın matematikçiler biraraya gelerek Çorum’da Türkiye Kadın Matematikçiler Derneği’ni kurdu.
Konu ile ilgili alınan bilgiye göre Türkiye’deki kadın matematikçileri bir araya getiren Kadın Matematikçiler Derneği Çorum merkezli olarak kuruldu ve ilk genel kurulunu da haftasonu ilimizdeki dernek merkezinde yaptı.
Türkiye çapında faaliyet gösterecek derneğinin merkezinin Çorum’da kurulması nedeniyle Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’da ilimize gelen kadın matematikçileri kabul ederek kendileriyle fikir alışverişinde bulundu. Ayrıca birlikte yapılabilecek ortak projelerle ilgili görüşüldü.
Çankaya Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Billur Kaymakçalan’ın başkanlığını yürüttüğü dernekte ODTÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Belgin Korkmaz, Hitit Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Elif Dalyan, Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferihe Atalan Ozan ve Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Fatma Aksu Altunbulak ise Yönetim Kurulu üyeliklerine getirildi.
Kadınları matematik üzerine çalışma yapma konusunda cesaretlendirmek, kadın matematikçilere kariyerlerini geliştirme konusunda destek vermek, aynı konularda çalışan akademisyenlere ortak çalışma ortamları temin etmek, kadın matematikçiler arasındaki bilimsel iletişimi organize etmek, aynı bilimsel amaçlar için gruplar halinde organize olup işbirliği yapmak, kadın matematikçiler ile ilgili bilgi toplamak ve bu bilgileri ilgililer ile paylaşmak; bunlar sayesinde kadınların matematikte eşit şanslara sahip olmasını desteklemek amacı ile kurulan derneğe katkısı nedeni ile Yargı Akademi sahipleri Hicran ve Haydar Etli’ye teşekkür edildi. Ayrıca derneğin ilk etkinliğinin de 23 Kasım 2012 Cuma günü Çankaya Üniversitesi’nde yapılması kararı alındı.
Buna göre dernekte şimdilik Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, ODTÜ, Selçuk Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nde görev yapan kadın matematikçilerin üye olduğu öğrenildi.
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
açık

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv