Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

“Hitit Medeniyetinin mirasına sahip olmak gurur verici”

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “15-22 Nisan Turizm Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Güncel 16.04.2020, 16:07 Merve Kayış
24
“Hitit Medeniyetinin mirasına sahip olmak gurur verici”

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yeni yüzyılın en önemli kalkınma başlıklarından biri olan turizm, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Bu anlamda turizmi sadece sahil bölgeleri ve arkeolojik değeri olan bölgelerle sınırlı tutmak doğru olmayacaktır. İnanç, sağlık, spor ve sanat alanları da turizm bakımından ciddi önem arz etmekte ve uluslararası ilişkilerin geliştirilmesinde göz ardı edilemeyecek bir katkı sağlamaktadır” dedi.

Çorum’un “Medeniyetlerin beşiği, zengin tarihi birikimi, kültürel çeşitliliği ve doğal güzellikleriyle dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yerini aldığını belirten İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “ Yaklaşık 400 yıl boyunca hüküm sürmüş ve başkent olarak Boğazkale Hattuşa’da yerleşen, Alacahöyük/ Arinna, Ortaköy/ Şapinuva gibi benzersiz kentleri içinde barındıran, tarihte bilinen ilk yazılı antlaşma olan Mısır Kralı II. Ramses ve Hitit Kralı Muvatalli arasında yapılan Kadeş Barış Antlaşması ile de adını Mısır tapınaklarına yazdıran bir nüshasının Birleşmiş Milletler binasına asılacak kadar önemli bir tarihi geçmişi olan Hitit Medeniyetinin mirasına sahip olmak gerçekten gurur verici” dedi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı “ Sadece Hititlerle kalmayıp Frig, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinin zenginliğine de sahip olan Çorum, Ortaköy İncesu Kanyonu ve Kybele’si ile doğa harikasına, İskilip Kaya Mezarları, Laçin Kapılıkaya gibi eşsiz anıtsal zenginlikleri ile de ön plana çıkan bir merkez konumundadır. Tabii ki neye sahip olduğumuzdan çok, bunları ne kadar tanıttığımız ve tanıdığımız da önemlidir. Günümüzde turizmde yaşanan dinamizmi şehrimize taşımak, şehrimizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek başta halkımız olmak üzere şehrin tüm paydaşlarının ortak sorumluluğudur” dedi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı “ Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte Koronavirüs Pandemisi ile ilgili alınan kararlar kapsamında bir müddet bu güzelliklere hasret kalacağımız aşikardır. Fakat ülkemiz bilindiği üzere her türlü zorluğu birlik ve beraberlik içinde atlatmış ve daha da kenetlenmiş olarak yeniden vücut bulmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle başta turizm sektörü mensupları ile bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarımıza değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve Turizm Haftalarını kutluyorum” dedi.

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
21°
parçalı bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv