Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

“Eski Devlet Hastanesi acilen faaliyete geçirilmelidir”

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası İl Temsilcisi Hayati Çam, İl Pandemi Kurulu kararlarının uygulanıp uygulanmadığının denetlenmesinin yapılmasını ve çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için eski devlet hastanesinin acilen faaliyete geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Güncel 09.04.2020, 13:28 09.04.2020, 13:29 Merve Kayış
174
“Eski Devlet Hastanesi acilen faaliyete geçirilmelidir”

Çam, “Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm Dünya’da hızlı şekilde yükselen Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek ve virüs yayılımını durdurabilmek için öncelikle sağlık çalışanların korunması ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesi gerekmektedir.İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmet Koordinatörlüğü daha önceden İl Sağlık Müdürlüğü binasında hizmet vermekte iken alınan son kararla DSİ 54. Şube Müdürlüğü ile Anatem binaları arasında bulunan lojmandan bozma binaya taşınmıştır. Bu bina yetersiz çalışma ortamı dar gerek normal asansörü ve gerekse engelli asansörü olmayan sağlıksız bir binadır. İl Sağlık Müdürlüğü Binası yanında bulanan eski Devlet Hastanesi acilen faaliyete geçirilmelidir. Sağlık çalışanlarının görevini yapabileceği sağlıklı mekanlar oluşturulmalıdır” dedi.

“Devletimizin maske dağıtımı ile ilgili aldığı karar doğrultusunda PTT çalışanlarının hem iş yükünü hemde sağlıklarını riske atmadan kurumsal (tüzel kişi vb.) olarak maske dağıtımı sağlanmalıdır. Çalışanlar ve aile sayısı dağıtımı ile iş yükü ve riski azalacaktır” diyen Çam, “Cumhurbaşkanlığı tarafından 22 Mart 2020 tarih ve 2020/4 sayılı Genelge ile COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla esnek çalışmaya geçilmiştir. Ancak bazı kurumlarda özellikle 4-B Pozisyonunda personel bu kapsam dışında tutulmuş, her gün işe gelmesi söylenmiştir. Bu ayrımcılıktır, bu uygulamaların son bulmasını ve bu pozisyonda çalışan personellerinde dinlenmeleri sağlanmalıdır” açıklamalarında bulundu.

Hayati Çam, “Kamu kurumlarında farklı uygulamalar göze çarpmaktadır. Kamu kurumlarında görev yapan personele ve vatandaşların girişlerde ateşinin ölçülmesi salgının tespitinde önemli unsurlardandır. Ancak hala bazı kurumlarda ateş ölçer kullanılmadığı gözlenmektedir. Valilik ana binasında ateş ölçer cihazı kullanılmasına rağmen ek iki binasında da ateş ölçer cihazı hala kullanılmamaktadır. Yine bazı kurumlar personeline maske dağıtımı yaptığı halde bazı kurumlar maske dağıtımı dahi yapmamıştır. Salgınla mücadele konusunda sürecin başından beri aldığı tedbirler nedeniyle İl Özel İdaresi yöneticilerine konfederasyonumuz adına çok teşekkür ederiz.

Bilindiği üzere İllerde İl Pandemi Kurulları oluşturulmuştur. Oluşturulan İl Pandemi Kurulu tarafından uygulamaların denetlenerek izlenmesini, eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonu İl Temsilciliğimiz olarak talep ediyoruz. Biliyoruz ki bu salgınla ciddi, reel uygulamalarla baş edebiliriz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)

19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner2014
banner2034
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@