Çorum’un sevilen simalarından, İnşaat Mühendisi Günay Çimen, İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.
14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi İYİ Parti’den aday adaylığı başvurusunu yapan Çimen, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla birlikte hem ülke gündemini değerlendirdi, hem de adaylığını kamuoyu ile paylaştı.

Günay Çimen’in basın toplantısına; İl Başkanı Erkan Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Av. Orhan Odabaş, ilçe başkanları, il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
İl Başkanı Erkan Yıldız, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerin hazırlık çalışmalarının yoğun bir tempoda devam ettiğini belirtti. Yıldız, milletvekilliği aday adayı Günay Çimen’e başarılar diledi.

Toplantıda katılımcılara seslenen Milletvekili Aday Adayı Günay Çimen, “Bilinmelidir ki! Güçlülerin adaleti değil, adaletin güçlü ve egemen olduğu ‘Eşit yurttaşlık’ esasının hakim kılındığı güzel günler çok yakındır” ifadesini kullandı.
Günay Çimen, konuşmasında şunları söyledi:

ŞEHİRLERİMİZİN İMAR VE İHYASI BİR BEKA SORUNU
“Yapılacak olan bu seçimlerin sıradan bir seçim olmadığının çok iyi bilinmesini istiyorum.
200 yıllık köklü bir demokrasi geçmişine sahip olan ülkemiz hiçbir dönemde bugünkü kadar sıkıntılı bir süreç yaşamamıştır.
Yeryüzünde emsali görülmemiş emperyalist bir işgale karşı Ulusal Kurtuluş Savaşı vermiş bir milletin evlatları olarak; 
Bizler; yapılacak bu seçimle;

Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine ve demokrasi kültürümüze yeniden sahip çıkacağız.

Egemenliğin tek adamda, yani bir kişinin iki dudağı arasında değil, kayıtsız şartız millettin olduğunu ispat edeceğiz.
14 Mayıs’ın ülkemizin demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığı önemli bir dönüm noktası olduğunu göstereceğiz.
Ülkemiz şu an, 11 şehrimizin yerle bir olduğu, binlerce yurttaşımızın yaşamını yitirdiği büyük bir depremin enkazı altındadır.
Hayatını güvenilir binalar inşa etmeye adamış bir İnşaat Mühendisi kardeşiniz olarak, yeniden kuracağımız ve çocuklarımıza armağan edeceğimiz demokrasi kadar depremden etkilenen şehirlerimizin imar ve ihyasını da bir beka sorunu olarak görmekteyim.

Depremde zarar gören 11 ilimizin ve Türkiye genelinde 81 şehrimizin yeniden ihyası Millet İttifakımızın iktidarı için aynı zamanda önemli bir sınavda olacaktır.
Hayatta en hakiki mürşidin bilim olduğunu söyleyen yüce önderimizin açtığı aydınlık yolda ilerleyen bir partiyiz. Bu sorumlukla depremin hemen ardından Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener,  "Depreme Karşı Önlem ve Mücadele Kurulu" oluşturulması talimatı vermiştir. 

GÜÇLÜLERİN ADALETİ DEĞİL, ADALETİN GÜÇLÜ VE EGEMEN OLDUĞU ‘EŞİT YURTTAŞLIK’
Mevcut yönetim anlayışı Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyetine maalesef yakışmamaktadır. Ve köklü demokrasi kültürümüze ters düşmektedir. Gelinen noktada kamu kurum ve kuruluşlarının sevk ve idaresi, eğitimden sağlığa, hayatın bütün alanlarında adeta felç olmuş bir durumdadır.
Gelir dağılımındaki adaletsizlik gün geçtikçe derinleşmektedir. Ülkemizin bel kemiğini oluşturan orta sınıf ne yazık ki bugün kalmamıştır.
Esnafımız bir bir kepenk kapatır hale gelmiştir. Elektrik faturasını, sigorta primlerini ödeyemez, temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen esnafımız bu ekonomik sistemle adeta yok olmuştur.

Tarım başta olmak üzere bir zamanlar her alanda kendi kendine yetebilen güzel ülkemizin ekonomisi bugün her konuda dışa bağımlı hale gelmiştir.  Alım gücü her geçen gün gittikçe düşmekte ve açlık ve sefalet iyice derinleşmektedir.
Bilinmelidir ki! Güçlülerin adaleti değil, adaletin güçlü ve egemen olduğu ‘Eşit yurttaşlık’ esasının hakim kılındığı güzel günler çok yakındır.

İYİ’LERİN İKTİDARINDA YARINLARIMIZ AYDINLIK OLACAK
Gençlerimizin geleceğe umutla bakabildiği aydınlık yarınlar onlara sunulacak eğitimde çalışma hayatında ve yaşamın her alanında fırsat eşitliği ile mümkün olacaktır.
Ülkemizin eğitim sistemini hallaç pamuğuna çeviren mevcut yapı baştan sona değişecektir. 
Adalet eğitim tarım ve kalkınma kadar ülkemizin bütün fertlerinin can ve mal güvenliği için depremlere karşı tüm binalarıyla sağlam ve hazır bir ülkeyi hedefliyoruz.
İYİ’lerin iktidarında bütün yapıları depreme dayanıklı, güven içinde bir ülke yapma hayali içindeyiz.
Hayatı birlikte kazanıp birlikte ördüğümüz kadınlarımız,
Kurtuluş Savaşında cepheye mermi taşıyan fedakar kadınlarımız,
Atatürk Cumhuriyeti ile mühendis, doktor, avukat, parti genel başkanı ve başbakan olabilen kadınlarımız…
Partimizin iktidarı ile İstanbul Sözleşmesine dönülecek eşit yurttaşlık temelinde modern yaşamdaki yerini hak ettiği değerine yeniden kavuşacaktır.
Çorum’un yetiştirdiği, sizlerin içinden çıkan, emeği, alın terini her şeyden üstün bir değer olarak gören, içinizden biri olarak; yaşadığımız kente ve ülkemize, bayrağımıza ve milletimize olan sorumluluklarım nedeniyle milletvekili aday adaylığımı açıklıyor ve desteklerinizi bekliyorum.”