İskilip İlçe Tarım Müdürlüğü görevini yürütürken görevden alınan Mustafa Serdar Çorumlu’nun bir projesi daha Bakanlık tarafından kabul edildi.

Geçtiğimiz haftalarda İskilip Ziraat Odası’nın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile hazırladığı ‘Dondurarak Sebze Meyve Kurutma Tesisi Projesi’ Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca (DOKAP) kabul edilmişti.

 Mustafa Serdar Çorumlu’nun Arıcılık ile ilgili projesi de bakanlık tarafından onaylandı. Bu proje hayata geçirildiği zaman İskilip arıcılık ve bal açısından önemli bir merkez haline gelecek.

İskilip İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün hazırladığı proje Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kabul edildi. Proje kapsamında İskilipli arı üreticilerine 1000 adet Orta Anadolu ırkı ana arı dağıtılacak. Projeyle verimsiz arı ırkları ıslah edilerek kovan başı bal verimi yükseltilecek ve ilçe bal üreticilerinin bilinçli arıcılık yapmalarına katkı sağlanacak. Arı dağıtımı kovan bölme zamanında yapılacağı için aynı zamanda ilçeye 1000 kovan arı kazandırılmış olacak.

İSKİLİPLİ STK’LAR MUSTAFA SERDAR ÇORUMLU’YU İSTİYOR

Turşu fabrikasının işletme kayıt belgesi alındı Turşu fabrikasının işletme kayıt belgesi alındı

İskilip’li sivil toplum kuruluşları yaptıkları ortak açıklamada İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından görevden alınan İskilip İlçe Tarım Müdürü Mustafa Serdar Çorumlu’nun ilçenin kalkınması için yaptığı başarılı çalışmalara dikkat çekerek göreve iadesini istemişlerdi.