Çorum'un İskilip ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının organizesinde geleneksel Arife Duası yapıldı.

Ahilik gelenekleri arasında yer alan Arefe Duası için; İskilip Belediyesi Başkanı Ali Sülük, Şoförler Cemiyet Odası Başkanı Abdurrahman Uysal çeşitli meslek gruplarından esnaf ve zanaatkârlar katıldı. 

Gözden kaçırmayın

Sarı Fırtına, olimpiyat ikincisi Sarı Fırtına, olimpiyat ikincisi

İskilip Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı İsmet Uslu, “ Geçtiğimiz 2 yılda Pandemi nedeniyle yapamadığımız Arife Duamızda bir araya gelmenin ve bu ahilik geleneğini yaşatmanın mutluluğu içerisindeyim. Allah yaptığımız duaları, ibadetleri kabul eylesin. Esnaf ve Zanaatkârlarımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.  

İskilip Belediyesi Başkanı Ali Sülük, “Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığının organize ettiği ve Ahilik Kültüründe gelenek olan Arife duasına katıldık. Geleneği kültürümüzde yaşatan Başkan İsmet Usluya, katılan tüm esnaf ve zanaatkârlarımıza teşekkür ederim. Yaptığımız duamızın ilçemize bereketli yağmurlar,  esnafımıza hayırlı kazançlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Bu vesileyle siz değerli esnaflarımızın ve tüm hemşerilerimin Mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ederim” dedi.