Çorum İl Genel Meclis Üyeleri ve Çorum Merkez Köy Muhtarları’ndan oluşan 70 kişilik heyet Gazi Meclisi’ni ziyaret ederek Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun misafiri oldular.

Ahlatcı’dan, SMMMO’ya hayırlı olsun ziyareti Ahlatcı’dan, SMMMO’ya hayırlı olsun ziyareti

Kavuncu ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, “İl Genel Meclis üyelerimiz ve muhtarlarımızla Gazi Meclisimizi birlikte gezdik. Değerli misafirlerimiz, TBMM’de Genel Kurul çalışmalarımızı izleyerek, milletvekillerinin yasama çalışmalarına şahitlik ettiler. Sonrasında hain FETÖ darbecilerinin Gazi Meclisimizde bombaladıkları ihanet ve ibret vesikası mekânları görerek, 15 Temmuzda ülkemizin ne büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü tekrar müşahade ettiler. TBMM’de yaptığımız istişare ve değerlendirme toplantımızda ilimiz, ülke ve dünya gündemini birlikte değerlendirdik. İl Genel Meclis Üyelerimiz ve muhtarlarımızı diledik, hasbihal edip son derece verimli istişarelerde bulunduk. İftarımızı milletin evi Gazi Meclisimizde kıymetli kardeşlerimizle birlikte açarak; mübarek Ramazan ayının manevi iklimini ve coşkusunu birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşadık. Yeniden güçlü ve büyük Türkiye hedefine önemli katkıları olan, davamızın bugünlere gelmesi için samimiyet ve fedakârlıkla çalışan kadim dostlarımızla, kıymetli yol ve dava arkadaşlarımızla her açıdan oldukça anlamlı ve bereketli bir gün geçirdik” dedi.

Erol Kavuncu, “Muhtarlarımız devletimizin mahalle ve köylerdeki gözü ve kulağıdır. Demokrasimizin mihenk taşı olan muhtarlarımız, mahallelerimizin, köylerimizin her türlü ihtiyacının ilk tespit makamıdır. Bu yüzdendir ki uçbeylerimiz, hizmetlerin ilk hareket noktasıdır. Bölgesindeki her köyü karış karış gezen ve bilen İl Genel Meclis Üyelerimiz de bütün köylerimizin talep ve beklentilerini İl Genel Meclis çalışmalarında dile getirip takibini yaparak; bu taleplerin yatırım ve hizmete dönüşmesine önemli katkılar sunmaktadır. Bu anlamda hem İl Genel Meclis Üyelerimiz hem de muhtarlarımız, muhtarlık bölgelerinin gelişmesi, kalkınması hususunda çözüm ortaklığı yaptığımız en yakın mesai arkadaşlarımızdır.Ülkemizin huzuru, gelişmesi, kalkınması, insanlar arasındaki dayanışmanın, iş birliğinin güçlenmesi için çalışan mesai arkadaşlarımızın yaptığı görev manevi açıdan da son derece önemlidir. Bu anlamda vatandaşlarımızın teveccühüne, itimadına mazhar olarak seçilen, görevlerini büyük bir azim ve kararlılıkla başarılı bir şekilde yürüten il genel meclis üyelerimiz ve muhtarlarımız, bizim başımızın tacıdır. Aziz milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı İl Genel Meclis üyelerimizin ve muhtarlarımızın her zaman yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Kavuncu, “Aynı ulvi gayeye hizmet için kenetlenerek, aynı hedefe yürüyen tüm paydaşlarımızla; yeni, yeniden büyük güçlü Türkiye için, huzur içerisinde gelişen, kalkınan, bölgesinin lideri güçlü bir Çorum, güçlü bir Türkiye için, hep birlikte omuz omuza var gücümüzle çalışacak, bu yol haritası istikametinde ülkemizi önce 2023’e, sonra da 2053’e taşıyacağız.Bizim milletimizle birlikte Cumhurbaşkanımız liderliğinde, daha gidecek çok yolumuz, yapacak çok işimiz, inşa edecek çok eserimiz vardır. Yüce Allah’ın inayeti, aziz milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliği ile 2023 hedefimize, 2053 ve 2071 vizyonlarımıza ulaşacağız inşallah. Hep birlikte milletimizin huzurunu daim eyleyerek, büyük ve güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin, yar ve yardımcımız olsun” diyen Erol Kavucu, “İnsanlarımızın dertlerine çare olan, vatandaşımızın müşkülünü çözen, yurdumuzun en ücra köşelerinde devletimizin müşfik eli olan, "Halka hizmet hakka hizmet" düsturu ile fedakârca görev yapan Kıymetli İl Genel Meclis Üyelerimize ve "uç beylerimiz" değerli muhtarlarımıza ziyaretleri ve başarılı çalışmaları için tebrik ve teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.