İYİ Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, Çorum’un tarımda, hayvancılıkta, sanayide büyük sorunlar ve tıkanıklık yaşadığını belirterek, havaalanı ve hızlı trenin Çorum'a gelmemiş olmasının gelişimin, büyümenin önünde engel olduğunu kaydetti.

Yusuf Ahlatcı: Çorum'da çok iyi işlere imza atılıyor Yusuf Ahlatcı: Çorum'da çok iyi işlere imza atılıyor

İYİ Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın kriz döneminde ekonomik bedel ödeyip kayıplar verilerek çıkıldığına vurgu yaparak, ekonomik olarak en büyük bedelin son dönemlerde ödendiğine dikkat çekmesine yanıt verdi.

“Yeter ki üretin, yeter ki çalışın, yeter ki istihdam oluşturun, yeter ki ihracat yapın. Dar gelirlilerin ve ücretlilerin hayat pahalılığı sebebiyle ortaya çıkan refah kayıplarını telafi etmek için sürekli yeni programlar devreye alıyoruz. İşçi, memur, emekli, çiftçi, hiçbir kesimi ihmal etmeden tüm imkanları seferber ederek her bir insanımızın derdiyle dertleniyor, sıkıntılarına çözüm arıyoruz” şeklindeki sözlerine yanıt veren Erkan Yıldız, “litresi 30 lira olan mazotla mı üretim yapacağız, yoksa 850 lira olan gübreyle mi?” diye sordu.
Yıldız, yaptığı açıklamada; “Neyin bedelini ödüyoruz Sayın vekil? Yaptığınız mazotun zammını mı, sattığınız Çorum Şeker fabrikasının mı yoksa yandaş müteahhitlere verdiğiniz ihaleleri mi, 
Çorum Belediye binasının kaçan müteahhitlerini mi, kapalı spor salonunun kaçan müteahhitlerini mi, Gülabibey’de çürüttüğünüz yatırımların mı, Organize Sanayi Bölgesinde çürüyen polis okulunun bedelini mi, bir hızlı tren getiremeyişinizin bedelini mi ödüyoruz” sorusunu yöneltti.
Yıldız, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu şehre 21 yıldır bedel ödettirdiniz ama bir kuruş bedel ödemediniz.
Şimdi çıkmışsınız ekin biçin, üretin demişsiniz neyle üreteceğiz 30 lira olan mazotla mı yoksa 850 lira yaptığınız DAP gübreyle mi? 
Çorumlunun aklıyla oynamayın, miadınız doldu. 21 yıl yönetemediğiniz şehri yönetmeye geliyoruz. 21 yıldır borç batağına soktuğunuz şehrimizi dar boğazdan çıkarmaya geliyoruz.”