Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam, Çorum'da etkisini sürdüren kötü hava koşulları nedeniyle engelli, hamile ve malüllerin idari izinlerinin verilmesini gerektiğini söyledi.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Gözden kaçırmayın

Ahmet Hamoğlu toprağa verildi Ahmet Hamoğlu toprağa verildi

“Meteoroloji'nin günler öncesinden uyardığı Çorum'da yoğun kar yağışı gece boyunca devam etti. Kar kalınlığının şehir merkezinde 15-30 cm, yüksek kesimlerde ise 20-50 cm'yi geçtiği medya kuruluşları tarafından kamuoyuna açıklanmıştır.

Kastamonu, Afyonkarahisar, Bingöl, Denizli, Tunceli, Kütahya, Elazığ 24 Ocak 2022 tarihinde 1 gün Yozgat, İstanbul, Bilecik, Bursa, Sivas, Kırıkkale illerinde 24 – 25 Ocak 2022 tarihinde 2 gün Kastamonu, Kırşehir ilinde 24-25-26 Ocak 2022 tarihinde 3 gün Niğde ilinde 24-28 Ocak 2022 tarihlerinde 5 gün süreyle Valiliklerce Malul, Engelli ve Hamile memurlara idari izin vermişlerdir.

Çorum Valiliği kriz yönetiminde sınıfta kalmıştır, Malül, Engelli ve Hamile memurları mağdur etmiştir. Buradan Sendika olarak soruyoruz, bütün iller hamile, engelli ve malül memurlara idari izin verirken ilimizde 15 -20 santimetre kar kalınlığı varken neden idari izin verilmemekte, bunu anlamıyoruz, birileri görevini yapmadığı açıktır. Sayın Valimizin gerekeni yapmasını bekliyoruz, Engelli, Hamile ve Malül memurların düşüp mağdur olmasından görevini yapmayan idarecilerin sorumlu olacağını özellikle belirtiliyoruz. Bu gibi hususlar kurum amirlerinin insiyatifine bırakılamaz, bu eşitlik ilkesine de aykırıdır. Bir kurum müdürü engelli, hamile ve malüllere izin verirken, bir diğerinin vermemesi hukuka da aykırıdır, ayrımcılıktır, sorumluluktan kaçmaktır, sorumluluğu kurum amirlerine yıkmaktır. Bu yanlıştan dönülmesini yetkililerin harekete geçmesini sendika olarak bekliyoruz konunun takipçisi olacağız”.