TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Çorum İl Temsilciliği tarafından mesleğinde 25, 40 ve 50. yıllarını tamamlayan mühendislere onur belgesi ve plaket verildi.

Kayalı Restaurantta düzenlenen plaket programı öncesi bir konuşma yapan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Çorum İl Temsilcisi İnşaat Yüksek Mühendisi Özgür Kılıç, pandemi şartları nedeniyle bir kaç yıl ertelemek zorunda kaldıkları etkinliği dar kapsamlı olsa da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Mühendislik mesleğinin temelinin güvene dayandığını belirten Kılıç , “Mezuniyet törenimizde mesleğimiz üzerine etmiş olduğumuz yeminimizin sorumluluğunu hayatımız boyunca taşırız.

Bugün burada mesleğini onurla yürütmüş olan ve mesleklerinde 25, 40 ve 50 yılını tamamlamış meslektaşlarımıza plaketlerini vermek üzere toplanmış bulunmaktayız. Kendilerini mesleklerini onurla temsil etmelerinden ve genç meslektaşlarımıza bu şekilde örnek olmalarından dolayı ayrıca tebrik ediyorum.

Meslektaşlarımızın bu onurlu günlerini, diğer meslektaşlarımızın da katılımıyla daha geniş kapsamlı yaşayamamanın üzüntüsü içindeyiz.

Normal şartlarda etkinliğimizi bilimsel konferansların yanı sıra meslektaşlarımızın aileleri ile birlikte katıldıkları ve tanıştıkları etkinlikler kapsamında gerçekleştirmekteydik.

Önümüzdeki yıllarda pandeminin sona ermesiyle birlikte her zamanki gibi etkinliklerimizi gerçekleştirmeyi umut ediyorum” dedi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Kalkilyalı iş adamlarını Çorum’a davet etti Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Kalkilyalı iş adamlarını Çorum’a davet etti