DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk yaptığı açıklamada, DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hedef gösterilmesine ilişkin konuştu.

DEVA Partisi Çorum İl Başkanlığında yapılan açıklama sırasında Elvan Can Çabuk’un yanında partinin yöneticileri yer aldı.

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk  açıklamasında,“ Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatı olarak basının karşısındayız. Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz” dedi.

Tuncay Yılmaz: Herkes görmezden geliyor, İntiharlar Çorum'un en büyük sorunu Tuncay Yılmaz: Herkes görmezden geliyor, İntiharlar Çorum'un en büyük sorunu

Elvan Can Çabuk, “Az önce Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar.Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere;Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır.Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, yol arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız” diyen Elvan Can Çabuk, “Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi;Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi ÇORUM İl Teşkilatı olarak kararlıyız.Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz.Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.Sayın Milletvekilimiz Yeneroğlu’nun dediği gibi: “Koyunları kurtlar değil çobanlar yerse, bilenlerde bunu söylemeyip susarsa iste devletin sonu ozaman gelir” şeklinde konuştu.