Deva Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın haftasonu gerçekleştirdiği Çorum ziyareti ile sert açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz ay içerisinde DEVA Partisi Çorum İl Başkanlığı görevine atanan Elvan Can Çabuk, ilk basın açıklamasını gerçekleştirdi.

İlk basın açıklamasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Çorum ziyaretinde gerçekleştirilen 25 dev tesisin açılışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çabuk, iş dünyasının sahipsiz olduğunu belirterek, çadır tiyatrosu oynandığını öne sürdü.

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk, Bakan Varank'ın Çorum ziyaretine ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi:

Tuncay Yılmaz: Herkes görmezden geliyor, İntiharlar Çorum'un en büyük sorunu Tuncay Yılmaz: Herkes görmezden geliyor, İntiharlar Çorum'un en büyük sorunu

‘Sanayi ve Teknoloji Bakanımız geliyor, Sözde 25 tane dev tesisimizin açılışı yapılıyor, Ancak o bile VİZYONSUZluktan ötürü ÇADIRDA yapılıyor ve sözde açılışı yapılan İşletmelerin Yöneticileri sahneye dahi davet edilip kurdele bile kestiremiyorlar.

Çünkü bu iş yerleri hali hazırda yıllardır faaliyet gösteren firmalardır.

Durum fıkrası bu olsa gerek.

“Temel bir yahudiyi dövdüğü için hakimin karşısına çıkar.

Hakim sorar :Oğlum niye dövdün bu adamı.

Temel : Bu Hz. Isa efendimizi Romalılara ispiyon etmiş, bunların yüzünden asılmış.

Hakim :Yavrum bu iki bin sene önce oldu, ne alakası var diye sorunca.

Temel : Valla benim yeni haberim oldu der.”

Her halde Çorum’un siyasetçileri bu firmaların olduğundan yeni haberleri oldu ki, Bakan beye yeni haber verdiler yada Merzifon OSB'nin gelişmesini gölgelemek için böyle bir ucuz siyasete alet oldular.

En ayıp olan kısmı ise; Yıllardır faaliyet gösteren bu firmaları yeni açılmış gibi çağırıyorsunuz, onure etmek için bir plaket yada fotoğraf karesi dahi layık görmüyorsunuz.

Maalesef ne iktidar partileri ne de muhalefet partileri orada olmalarına rağmen hiç bir tepki vermemeleri de ayrıca düşündürücü, bir o kadar da güzel Çorum’umuzun sahipsizliğinin bir göstergesi.

Ben buradan KOCA YÜREKLİ İŞ ADAMLARIMIZA herşeye rağmen yatırım yapmaktan geri durmadıkları için şehrimiz adına teşekkür ederim.’