Vakıf yönetimi Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok şehrinde devam eden organizasyonlarla 100 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

55 BİN KİŞİYE LOKMA DAĞITIMI YAPILDI

Çorum’da yedinci kez düzenlenen lokma etkinliği ile bugüne dek toplam 55 bin kişiye ulaşıldı. Etkinliğe farklı şehirlerden gelen çok sayıda vatandaşın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Etkinlik vakıf kadın kolları üyelerinin döndüğü semah’ın ardından selamlama konuşmaları ile devam etti.

KARAMAN : ÇORUM’DA HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK

İlk konuşmayı Vakıf Çorum Cem evi yöneticisi Gözde Karaman yaptı. Karaman, katılımcılara teşekkür ederek, ‘Bundan sonra vakıf çalışmalarımız her geçen gün artarak devam edecektir. Sosyal, kültürel etkinliklerle hemşerilerimize ulaşmayı sürdüreceğiz. Gençlerimizi, kadınlarımızı her yaştan insanımızı bir arada bizimle olmaya bekliyoruz. Yediğiniz lokmalar vücudunuza şifa, gerçekleştirmek istediğiniz arzularınıza giden bir yol olsun istiyoruz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.

AV. AKOĞLU : VAKIF İNSANI OLMAYA DAVETLİSİNİZ

Vakıf Genel Merkez Yöneticisi Av. Haydarali Akoğlu’da vakıfların devletin bir konuda yapamadığı veya yarım yaptığı işleri tamamlayan kuruluşlar olduğuna dikkat çekerek, ‘ Bizim vakfımızda bu nedenle başka bir alternatifi olmayan 10 binlerce kişinin şifa bulduğu çok özel bir yer. Bu konuda teşekkür ve minnet dileklerini ileten binlerce vatandaşımız mevcut. Bizim yol göstericimiz ilim ve bilimdir. Allah Muhammed Ali’nin, 12 İmamların adını anıp tanımasa inanmasa da buradan boş çıkan insan olmaz. Vakfımızla başta vatanın birliği bütünlüğü, anayasamızın ilk 3 maddesinin değiştirilemezliği, kurucu irade olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile  onun değişmez teklif dahi edilemez kurallarına sadık kalmak üzere tüm millete hizmet için buradayız. Paylaştıkça büyüyen ormana katkı olmak üzere küçük çocuklarımızın kırtasiye giyim ihtiyaçlarını karşılamak noktasında Hak Muhammed Ali yolunun, Ehlibeyt ve Anadolu erenlerinin asil, hakça yaşamları insanlığa ve yaşama dair veciz sözlerini anlatıp sevgi yumağı oluşturmak başlıca amaçlarımızdandır. Vakfımızın en büyük özelliklerinden birisi Neşet Ertaş’ın söylediği gibi kadınlar insandır bizler insanoğluyuz anlayışı ile kadını süs bitkisi konumundan durumundan alıp yaşamın içine sokan karar alma mekanizmalarının başına getirmektir. Vakfımızın kurucularından yönetim kuruluna kadar yüzde doksanı kadındır. Vakıf olarak kadını biz başımızın tacı yaptık. Selçuklular ve Osmanlılar döneminde devletin vatandaşa verdiği hizmetlerin yüzde 15 – 20’si hep vakıflar aracılığı ile yapılırdı. O dönemler vakıf insanı olmak şeklinde bir kavram vardı. Başta kadınlar ve gençlerimiz olmak üzere vakıf insanı olmaya tüm canları davet ediyorum.

ÇOBAN : ÇORUM ÇOK ŞANSLI BİR ŞEHİR

Ehlibeyt Kudret Dağı Vakfı İstanbul Şubesi Yöneticisi Murat Çoban, Çorum’un yurt genelinde en şanslı illerinde başında geldiğine inandığını belirterek, kısa süre önce faaliyetlerine başlayan vakıf şubesinin çalışmalarından ‘İnanıyorum ki herkes yaralanacaktır. Dağıtılan kurban lokmaları yiyen herkese helal ve şifa olması temennisinde bulunuyorum’ dedi.

ÇETİNKAYA : ÇORUM BİRLİĞİN, KARDEŞLİĞİN ŞEHRİ

Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eray Çetinkaya’da tören alanında hazır bulunan davetlilere hitaben Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’ın selamlarını getirdiğini ve kıymetli kızlarının nişan merasimi nedeni ile  şuan aramızda bulanamadığını söyledi.

Çetinkaya, birliğimizin dirliğimizin nişanesi olan şükür lokmasının düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladığını belirterek, ‘ Çorum, birliğin kardeşliğin barışın şehri. Hepimiz gök kubbe altında hoş bir sedayız. Türkiye’de de böyle bir örnek şehirde yaşamaktan mutluyuz. Birliğimizin kardeşliğimizin bereketin simgesi olan şehrin tüm cadde ve sokaklarında bu mutluluğu neşeyi birliği kardeşliği yaşatıyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin bu şehre hizmet etmek bizim temel şiarımız. Allah kardeşliğimizi birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Belediyemiz bundan önce ve bugün olduğu gibi bundan sonra da şehrimizin tüm STK kurum ve kuruluşlarına destek olmaya devam edecektir. Şükür lokmasının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.