Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

‘Sev Genç Gençlik Platformu’dan Oryantasyon Semineri

ARMONİ Derneği bünyesinde kurulan ‘Sev Genç Gençlik Platformu’ ilk programını düzenledi.

Eğitim 14.10.2012, 17:18
2403
‘Sev Genç Gençlik Platformu’dan Oryantasyon Semineri
ARMONİ Derneği bünyesinde kurulan ‘Sev Genç Gençlik Platformu’ ilk programını düzenledi.
Çorum Armoni Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ARMONİ) bünyesinde Hitit Üniversitesi öğrencilerine yönelik kurulan ‘Sev Genç Gençlik Platformu’ ilk programını düzenledi.
Kültür Sitesi’nde düzenlenen ‘Oryantasyon’ seminerine Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Meclis Üyesi Bedriye Çayır, Armoni Derneği Başkanı Huriye Çoban, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Hitit Üniversitesi’ne yeni gelen öğrencilerin uyum sağlamaları için yapılan seminere konuşmacı olarak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uzmanı Taner Sural katıldı. Bura da konuşan Sural, üniversite öğrencilerine yaptıkları arkadaşlıklara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.
 
Başkalarının görüş ve düşüncelerine saygı duyulması gerektiğine değinen Sural, yakın arkadaşın 2 veya 3 tane olması gerektiğini kaydetti. Bazı yakın dostların öğrencilerde anne, baba yerinde olduğunu belirten Taner Vural "Kızlar genellikle erkeklerden çok daha fazla konuşuyor. Tabi bu konuşmalar önemli konuşsunlar.

Kadınlar daha anne karnındayken çene yapıları erkeğe göre daha fazla güçleniyor. Kadın gündelik 24 bin kelime kullanırken erkek 12 bin kelime kullanıyor. Konuşan insandan korkmayın asıl konuşmayanlardan korkmak lazım" dedi. Kadınların çok hassas olduğuna da değinen Sural, kalplerinin çok çabuk kırıldığını tamirinin de çok zor olduğunu kaydetti.

Öğrencilere çok okumalarını tavsiye eden Taner Sural ‘’Büyük alimler evliyalar çok okuyan insanlardır. Bunun en büyük örneklerinden biri Mevlana dır. ‘’diye konuştu. Sev Genç Gençlik Platformu Koordinatörü Pınar Deniz de yaptığı konuşma da kurulma amaçlarının üniversite gençliğine yönelik olduğunu belirtti. Öğrencilerin sosyal hayat ile bağlarını daha ileri seviyelere çıkarmaya çalışacaklarını aktaran Deniz ‘’Biz platform olarak kız öğrencilere yönelik çalışmalara yapacağız. Anketler düzenleyerek onların ilgi alanlarını belirleyeceğiz. Uzman kişilerle onları tanıştıracak ve rol model oluşturacağız."
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü’de öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Belediye tarafından yaptırılan Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde isterlerse kendilerine kurslar açabileceğini belirtti. Öğrencilerin sosyal projelerde bulunmaları gerektiğini söyleyen Külcü, yaptıkları kültür sanat merkezleri ile gerekirse bire bir öğrencilere imkanlar sunacaklarını aktardı. Son olarak konuşan Çorum Armoni Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Huriye Çoban, dernek olarak kuruluş amaçlarından birinin de gençlere maddi manevi yardımcı olmak olduğunu kaydetti. Derneğin kurulduğu günden bu güne kadar bir çok faaliyet yaptığını gençlere yönelik çok olumlu sonuçlar alındığını aktaran Çoban, bunlardan birisin de bünyelerinde kurulan ‘Sev Genç Gençlik Platformu’ olduğunu dile getirdi.
Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
açık

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv