Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Samanyolu’ndan Türkiye’de Bir İlk

4+4+4 eğitim sisteminde Özel Çorum Samanyolu İlköğretim okulu Türkiye’de akıl oyunlarını ders olarak işleyen nadir okullardan biri oldu.Geçen yıl öğrencilerini kulüple tanıştırdığı akıl oyunlarını bu yıl seçmeli ders olarak bütün ilkokul öğrencilerine öğretiyor. Ahşaptan yapılan akıl oyunlarının hepsi öğrencilerin zihinsel gelişimlerine önemli katkı sağlıyor.Öğrencilerin iple çektiği ders büyük ilgi topluyor.

Eğitim 17.10.2012, 15:38
2730
Samanyolu’ndan Türkiye’de Bir İlk
Özel Çorum Samanyolu İlköğretim okulu, geçen yıl kulüblerle  öğrencilerini tanıştırdığı akıl oyunlarını bu yıl seçmeli ders olarak bütün ilkokul öğrencilerine öğretiyor. Ahşaptan yapılan akıl oyunlarının hepsi öğrencilerin zihinsel gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlıyor. Okul, 1, 2 , 3.4 ’üncü sınıfları yönelik el, kol koordinasyonu ve  stratejik ahşap oyunlar eğitimini veriyor. Haftada bir saat işlenen akıl oyunları dersine öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Özel Çorum Samanyolu İlköğretim okulu  Akıl Oyunları Koordinatörü Öğretmen Hüseyin Öksüz , Japonya, Amerika, İngiltere ve Almanya gibi gelişmiş ülkelerde ahşaptan yapılan akıl oyunlarının ders olarak okullarda öğretiminin verildiğini belirtti. Öksüz, bu oyunların en önemli özelliğinin çocukların becerisini geliştirmesi, zihinsel olarak oyundaki hamleleri düşünmesinden dolayı gelişimini olumlu etkilediğini ifade etti. Öğretmen Hüseyin öksüz, okulda 20 ahşap oyununun öğrencilerin yaş durumuna göre uygulandığını belirterek, "Öncelikle geçen yıl bu oyunu çocuklarımıza öğrettiğimizde büyük keyif almışlardı. Okulumuzda bu oyuna hemen hemen bütün öğrencilerimiz ilgi gösterince, bu yıl serbest etkinlik  dersi içerisinde seçmeli olarak akıl oyunları dersini koyduk. Öğrencilerimiz bu ders saatini iple çekiyorlar. Bu oyunların öğrencilerimizin derslerdeki başarı oranlarını etkilediğini geçen yıl biliyorduk. Bu yıl aynı şekilde öğrencilerimizin hem daha çok düşünmelerini, hem de becerilerini artırma adına katkı olduğunu gördük." dedi. 
Özel Çorum Samanyolu İlkokulu müdür yardımcısı Fatih GÜLENÇ, okullarında serbest etkinlik dersinde bir saat 1 ile 4’inci sınıflara kadar bütün öğrencilerin akıl oyunları öğrettiklerini söyledi. 
Akıl oyunlarının çocuklarda, paylaşma, güven duygusunun yanı sıra öğrencilerin kendilerini ifade etme, dikkatlerini toplama gibi katkı sağladığını sözlerine ekledi. 
Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
parçalı az bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv