Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Robotlar birincilik için yarıştı

19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 1.Robocross Robot yarışması Kent Meydanında gerçekleştirildi.

Eğitim 16.05.2019, 10:43 16.05.2019, 10:46
79
Robotlar birincilik için yarıştı

19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 1.Robocross Robot yarışması Kent Meydanında gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Haşim Eğer, milli eğitim şube müdürleri ve çok sayıda davetlinin de hazır bulunduğu yarışmaya 8 okuldan ikişer kişilik gruplar halinde 19 ekip katıldı.

Yarışma öncesi konuşan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Haşim Eğer, 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında sportif, kültürel yarışmalar düzenlendiğini, Çorum’da okullar aracılığı ile gerçekleştirilen gençlik haftası çerçevesinde 1. Robot yarışmalarını gerçekleştirdiklerini anlattı. Çorum’daki sportif kültürel faaliyetlerin yaygınlaştırılması için bu tür haftaların yaygınlaştırılması gerektiğine inandığını belirten Eğer, “ Bu yarışmaya emeklerini esirgemeyen bizlere yardımcı olan kurum ve kuruluşlara ilgi ve alakalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Okullarımıza ve gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Kent Meydanında kurulan platformda öğrenciler tarafından hazırlanan robotlar yarıştırıldı.

Yarışma sonunda tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken yarışmada TOBB Çorobot Ekibi’nden Yusuf Şahin ve Varol Karamemiş 4., Bilsem 1’den Esma Tuana Dikici 3., Bahçeşehir Robobahçe ekibinden Zeynep Naz Dinç ve Merve Naz Yücel 2., Bilsem 2’den Cihat Can Özbaydemir ise en hızlı derece ile 1. oldu. Dereceye girenlere madalya ve kupaları verildi.

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)

16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:13
Güneş 05:06
Öğle 12:43
İkindi 16:40
Akşam 20:10
Yatsı 21:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner2014
banner2034
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@