Kodlama becerisi için etkinlikler yapılacak

Şehit Osman Arslan Kız AİHL bünyesinde 10-25 Ekim tarihleri arasında öğrencilerde farkındalık oluşturmak ve kodlama becerisi geliştirmek için çevrimiçi çeşitli etkinlikler yapılacak.

Eğitim 08.10.2020, 16:23 08.10.2020, 18:23 Merve Kayış
565
Kodlama becerisi için etkinlikler yapılacak
banner2031

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından 2018 yılından itibaren Kod Haftası (Code Week) faaliyetleri ortak yürütülmektedir. AB Kod Haftası, herkes için kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmeyi amaçlayan bir faaliyettir. Kodlamayı öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair anlayışımızı genişletmemize, yeni fikirleri keşfetmemize, yenilikler için becerilerimizi ve yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olur” denildi.

Açıklama şu şekilde devam etti;

Okulumuz matematik öğretmeni Çağlar Aktürk tarafından organize edilen kodlama haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak “Çorum Şehit Osman Arslan Kız AİHL: Kodlamayı Öğreniyorum” etkinliği yapılacaktır. Bu etkinlikte; kodlamanın ne olduğu ve nasıl yapılacağı ile kodlamanın gerçek yaşamda nasıl kullanılacağına dair örnekler sunulacaktır. Ayrıca; eTwinnig projeleri kapsamında kurucusu olduğumuz “Uçur Hayallerini (Fly Your Dreams)” projesine yönelik olarak “Kodla Hayallerini” etkinliği de yapılacaktır. Uçur Hayallerini projesi; öğrencilerin hayalleri ile kağıttan uçakların yeniden hayat bulması, teknolojiye olan bağımlılıklarını en aza indirerek kağıttan rengarenk uçaklar yapmak ve atık kağıtlar kullanılarak geri dönüşüm bilinci kazandırma; uzamsal ve matematiksel düşünebilme, problem çözebilme becerileri ile bu becerileri sanat ve spora yansıtma, bu şekilde de 21. yüzyıl beceri ve yetkinlikleri kazandırma hedeflenmektedir. Projeye bağlı olarak yapılan kodlama faaliyetleri sayesinde de öğrencilerin kodlama ve programlamaya dair farkındalığın arttırılması, birlikte çalışmanın teşvik edilmesi ve kodlama kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.”

banner2112
Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:30
İkindi 15:27
Akşam 17:56
Yatsı 19:15
Bumerang - Yazarkafe
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
Bumerang - Yazarkafe