Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

AKP Savurganlığının Bedelini Vatandaşa Ödetiyor

‘AKP savurganlığının bedelini fahiş zamlarla vatandaşa ödetiyor’

Eğitim 13.10.2012, 19:47
837
AKP Savurganlığının Bedelini Vatandaşa Ödetiyor
Kısa adı Eğitim-İş olan Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Çorum İl Temsilcisi Duran İrdeli, AKP hükümetinin son günlerde birçok hizmet ve ürüne yaptığı zamları eleştirerek, “AKP Hükümeti, uçaklar ve lüks arabalar alarak saltanat sürmeyi düşünürken, bütçe açıklarını dikkate almazken yaptığı israfın bedelini, zorunlu tüketim maddelerine fahiş zamlar yaparak zaten geçim sıkıntısı içinde olan vatandaşa yüklüyor, halkın boğazından geçen lokmayı daha da küçültüyor” dedi.
Eğitim-İş Çorum Temsilcisi Duran İrdeli, “Yanlış ekonomik politikalar sonucunda oluşan bütçe açıklarının faturasını yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan milyonlarca vatandaşın sırtına yüklemeye hakkınız yoktur!” diyerek hükümeti eleştirdi.
İrdeli'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Küresel sermayenin içine düştüğü ekonomik çıkmazın bir uzantısı olarak yürüttüğü bağımlı politikaların sonucunda, ülkenin ve halkın ihtiyacı olmayan alanlara bol keseden para harcayan AKP, bütçe açığı beklentilerin üzerinde gelince vergi artışları ve zamlar yoluyla vatandaşın cebine el attı.
Bütçe açığını kapatma telaşıyla art arda yapılan yüksek oranlı zamlarla, halkın ekmeği biraz daha küçülecek, yoksullar ordusu daha da büyüyecek, mevcut yoksullar daha da yoksullaşacak. Çünkü yapılan zamlar, ulaşım başta olmak üzere hizmet fiyatlarına ve temel tüketim maddelerinin tamamına yansıyarak, dalga dalga yayılacaktır. 
2012 yılı için memur ve emekli maaşlarına toplamda yüzde 6’lık artışı reva gören AKP Hükümeti, son bir yıl içinde doğalgaza yüzde 48.9, elektriğe ise yüzde 32.6 oranında zam yaptı. Benzinin litre fiyatı ise yılbaşından bu yana yüzde 14.55 arttı. Yani Hükümet, kaşıkla verdiğini kepçeyle geri aldı.
AKP Hükümeti, uçaklar ve lüks arabalar alarak saltanat sürmeyi düşünürken, bütçe açıklarını dikkate almazken yaptığı israfın bedelini, zorunlu tüketim maddelerine fahiş zamlar yaparak zaten geçim sıkıntısı içinde olan vatandaşa yüklüyor, halkın boğazından geçen lokmayı daha da küçültüyor.
TÜİK’in verilerine göre, nüfusumuzun yüzde 18.08’i açlık sınırı altında yaşarken, Hükümet, Suriye konusunda izlediği yanlış politika nedeniyle milyonlarca dolar harcamaktadır. Suriye’ye yönelik yürütülen faaliyetlerin toplam maliyeti biran önce kamuoyuna açıklanmalıdır.
AKP hata yapıyor, savurganlığının bedelini de vatandaşın cüzdanından ödüyor. İktidara sesleniyoruz, artık “yanlış yönet, vatandaşa ödet” politikasına bir an önce son verin! Yanlış ekonomik politikalar sonucunda oluşan bütçe açıklarının faturasını yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan milyonlarca vatandaşın sırtına yüklemeye hakkınız yoktur!”
Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
parçalı az bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv