KESK’e bağlı Eğitim Sen Çorum Şubesi, sendikanın 27’inci kuruluş yıldönümünü düzenlediği geceyle büyük bir coşkuyla kutladı.

Yıldızpark Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye Eğitim Sen Genel Başkanı Prof.Dr. Nejla Kurul, Çorum Emek ve Demokrasi Platformu içerisinde yer alan siyasi partilerin il başkanları, demokratik kitle örgütü temsilcileri, KESK’e bağlı diğer sendikaların başkanları ve temsilcileri ile çok sayıda Eğitim Sen üyesi katıldı.

Emekliye ayrılan sendika üyeleri adına Erdoğam Koçak’a plaketinin verilmesi ve yeni üyelere rozetlerinin takılmasının ardından bir konuşma yapan Eğitim Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Nejla Kurul; ‘Pandemide uzun süre birbirimizden ayrı kaldık. Şimdi bu dönem yeniden buluşma, kucaklaşma, yeniden dayanışmayı örme zamanıdır. TÖS’den TÖB-DER’den devam eden mücadele geleneğinin bugün en güçlü temsilcisi Eğitim Sen’dir.’ dedi.

Gözden kaçırmayın

DSİ Müdürü Murat Kabakcı'nın babası vefat etti DSİ Müdürü Murat Kabakcı'nın babası vefat etti

Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ekber Beyaz’ın da gündeme ilişkin bir değerlendirme yapmasının ardından gece, Eğitim Sen üyesi öğretmenlerin oluşturduğu Grup Günebakan konseriyle devam etti.