Çorum’un efsane Belediye Başkanlarından merhum Dr. Turhan Kılıçcıoğlu, vefatının yıldönümünde CHP Çorum İl ve İlçe Örgütü tarafından düzenlenen bir programla anıldı.

Anma programına; CHP İl Başkanı Ümit Er, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, CHP Çorum Milletvekili Aday Adayları Mehmet Tahtasız, Mehmet Yolyapar ve Ahmet Yüksel Bellek, CHP Çorum eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Oğuzlar eski Belediye Başkanı Orhan Ateş, CHP İl ve Merkez ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Belediye Meclisi Üyeleri Ahmet Özdel, Rüştü Çağlar, Hüseyin Gazi Uysal, Tuncer Gürgen ve vatandaşlar katıldı. 

‘BELEDİYECİLİKTE ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATTI’
Kılıçcıoğlu’nun belediyecilik anlamında çok önemli hizmetlere imza attığını belirten CHP İl Başkanı Ümit Er; “Büyük illerde bile yokken Çorum’a Asfalt Tesisi’ni kazandırdı. Zira yine Taş Ocağı’nı ilk kuran belediye başkanıydı. Aynı zamanda günün imkansızlıklarına rağmen tanzim satış mağazası, sebze hali, otogar, küçük sanayi sitesi gibi çok büyük hizmetlere imza attı. Vizyoner görüşüyle Çorum’u deprem bölgesinden uzaklaştıracak politikalar izledi.” dedi.

Er, Çorum’un tüm mahallelerine, toplumun tüm kesimlerine eşit bir şekilde yaklaşan, belediyecilik anlayışı, hizmetleri ve fikirleriyle Çorumluların gönlünde iz bırakan Turhan Kılıçcıoğlu’nun unutulmayacağını belirterek, vefatının 29. yılında saygı, özlem ve rahmetle andıklarını ifade etti. 
Konuşmaların ardından CHP İl Başkanı Ümit Er ve beraberindeki yöneticiler, Kılıçcıoğlu’nun mezarına karanfil bıraktı.  
Tören,  emekli imam-hatip Fikrettin Çıplak tarafından edilen dua ile sona erdi