Dünya Çorumlular Konfederasyonunun resmi kuruluşu İstanbul'da düzenlenen törenle hem duyuruldu hem kutlandı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde Valide Sultan Gemisinde Dünya Çorumlular Konfederasyonu'nun 02.06. 2022 tarihinde Resmi olarak kuruluşu münasebeti ile kahvaltı programı düzenlendi.

Programa milletvekilleri, siyasetçiler, belediye başkanları, iş insanları, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılım sağladı.

Çölyaklıların ortak sorunları görüşüldü Çölyaklıların ortak sorunları görüşüldü

Dünya Çorumlular Konfederasyonu Genel Başkanı Metin Akkuş, programda bir konuşma yaparak, tüm katılımcılara yanlarında oldukları için teşekkür etti.

Akkuş, "Dünya Çorumlular Konfederasyonumuz Dünya Çorumlu Dernekler Federasyonu, Mecitözü Dernekler Federasyonu, Kargı Dernekler Federasyonu olmak üzere 3 tane Federasyonun katılımı ile kurulmuştur.

Tek amacımız dünyanın Kültür Merkezi Çorum ilimize Çorumlu hemşehrilerimize en iyi şekilde faydalı olabilmek ve Çorum'un tarihi kültürel yapısını Çorum ilimizin merkezi ile birlikte ilçelerini Çorum İlimizin Sanayisini tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıtabilmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Programımıza katılan tüm konuklarımıza bize destek verenlere de çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.