Çorum'da oldukça zor şartlarda yaşamını sürdüren ailenin yardımına Çorum Belediyesi yetişti.

Çorum Merkez Yavruturna Mahallesi’nde ikamet eden ve oldukça zor şartlarda yaşamını sürdüren ailenin yardımına Çorum Belediyesi yetişti.

Çorum Belediyesi’nden 'kırmızı çizgi' duyarlılığı Çorum Belediyesi’nden 'kırmızı çizgi' duyarlılığı

Donmak üzereyken fark edilen ve tedavisi evinde devam eden Saja ile 3 erkek kardeşi ve annesinin tüm ihtiyaçları Çorum Belediyesi tarafından karşılandı. Olaydan haberdar olduktan kısa bir süre sonra, akşam saatlerinde aileyi ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve beraberindeki ekipler, zor durumda olan aileye büyük bir sürpriz yaptı. Karşılarında ekipleri ve Başkan Yardımcısı Candan’ı gören anne ve çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Yardımcısı Candan, ”Ailemizin içinde olduğu zor durumu az önce öğrendik ve zaman kaybetmeden evlerini ziyaret ettik. Ailemiz, bizden yardım alan bir aile aslında; ancak kısa bir süre önce adres değiştirip ekiplerimize bildirmedikleri için ekiplerimiz tarafından aranan da bir ailemiz. Burada bir anne ve babaları vefat etmiş 4 çocuğunun oldukça zor şartlarda yaşadığını haber aldık. Hatta kızımızın ayaklarının donma tehlikesi nedeniyle kangren olmak üzereyken fark edildiğini, doktorlarımızın yoğun çabasıyla ayaklarının kurtarıldığını öğrendik. Kızımızın sağlığının şu an iyiye gittiğini de gördük ve çok sevindik. Ailemizin evinde bir soba olmadığını, çocukların ayakkabı ve kışlık kıyafetlerinin olmadığını, evde battaniye ve erzak da olmadığını öğrendik; bu duruma kayıtsız kalmak mümkün değildi. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın talimatıyla derhal ailemizin yanına tüm bu ihtiyaç maddelerini de alarak intikal ettik. Ailemiz artık bize emanet.” dedi.

AYAKLARI DONMUŞ HALDE FARK EDİLDİ

Başkan Yardımcısı Candan, “ Kızımızın ayakları donmuş bir halde polis memuru arkadaşlarımız tarafından fark edilmesiyle ailemizden hep birlikte haberdar olduk. Doktorlarımız olağanüstü bir çaba ile kızımızın ayaklarını kesilmekten kurtarmışlar. Ayaklarını hissetmediği için o esnada düşüp ayağını da kırmış kızımız. Şimdi tedavisi evde sürüyor. Sağlığı iyiye gidiyor. Diğer çocuklar ve annelerinin de öncelikli ihtiyaçlarını hemen giderdik. Bu soğuk havada evde ısınmak için hiçbir şey yoktu; ilk iş olarak soba ve kıyafet temin ettik. Sonrasında erzak ve diğer ihtiyaçlarını eve getirdik. Bundan sonra da ailemiz bizim kontrolümüzde olacak.” dedi.