Çorum’da doğum yapmakta güçlük çeken kedi, Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli ekipler tarafından yapılan sezaryen sonucu 3 sağlıklı yavru hayata getirdi. Yavruların ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne gece 3:00 sularında bir vatandaş kedisinin doğum yapmakta güçlük çektiği bildirerek veteriner hekimlerden yardım istedi. Veteriner Hekim Mert Günhan tarafından yapılan başarılı sezaryen ile kedinin doğum yapması sağlandı. Yeni doğan 3 kedinin ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İYİ Parti'den HGYD yönetimine kutlama ziyareti İYİ Parti'den HGYD yönetimine kutlama ziyareti

“Duyarlı Vatandaşlarımıza Teşekkür Ediyoruz”

Kedilere müdahale eden veteriner hekim Mert Günhan, başarılı bir operasyon yaptıklarını ve anne ile yavruların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirterek, “Barınağımıza getirilen hamile kedimiz için operasyonumuzu başarılı bir şekilde tamamladık. 3 sağlıklı yavru kedimiz doğdu. Annelerinin durumu iyi, yavrularını besleyebiliyor. Yaralı ya da hasta bir hayvan gördüklerinde bizlere ulaşan duyarlı vatandaşlarımız kadar sahiplendiği hayvanlara da can dostu gözüyle bakan hemşehrilerimize de teşekkür ediyoruz. 7 gün 24 saat aralıksız olarak görev başındayız.” dedi.