Çorum'un Sungurlu ilçesinde rehber öğreticiler nezaretinde din görevlilerine yönelik 3 ay süreyle, Talim ve Tashih-i Huruf kursu düzenlendi. Kursu başarıyla tamamlayan görevliler ödüllendirildi.

Gözden kaçırmayın

Sungurlu'da 'Gençlik Yürüyüşü' Sungurlu'da 'Gençlik Yürüyüşü'

Yapılan açıklamada, “Başkanlığımızca Kur'an kursu ve cami hizmetelerini yürüten personelin talim, tecvit,tashih-i huruf ve meharic-i huruf,meal ve Îlmihal ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmek , Kur'an-ı Kerim' i usulüne uygun bir şekilde okumalarını sağlamak amacıyla "Talim ve Tashih-i Huruf Kursları " düzenlenmesi istenmişti.

Bu itibarla ilçemizde Nurullah Temel, Ferruh Tekin ve Hidayet Türkel rehber öğreticiler nezaretinde görevlilerimize yönelik 3 ay süreyle, “Talim ve Tashih-i Huruf kursu" düzenlenmiş olup, kursu başarıyla tamamlayan görevlilerimize İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Şube Müdürü Hidayet Türkel, rehber öğretici Nurullah Temel tarafından belgeleri takdim edildi ve hediyeleri verildi.

İlçe Müftüsü Köksal emeklerinden dolayı rehber öğreticilere teşekkür ederek, kursa katılım sağlayıp başarılı olan görevlileri tebrik etti.