DEVA Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Şerafettin Ahıskalı, Çorum Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından Valilik resmi sitesi ve sosyalmedya hesaplarında AK Parti ve AK Parti’ye yakın isimlerin masalarına yer verilmesine tepki gösterdi.

Çorum Valiliği tarafından Ramazan bayramın birinci günü düzenlenen bayramlaşma törenine parti olarak katılım sağladıklarını, ancak Valiliğin resmi sitesi ve sosyal medya hesaplarında yayınlanan resimlerde AK Parti ve AK Parti’ye yakın isimlerin masalarının yer aldığını dile getiren Deva Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Şerafettin Ahıskalı, "Bu olay şu an devletin birimlerinin geldiği noktaların yanlı ve taraflı olduğunu gösteren en basit örnektir" ifadesinde bulundu.

Kendilerinin davete icabet ettiklerini, ev sahiplerinin daveti değersizleştirdiğini dile getiren Deva Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Şerafettin Ahıskalı, yaptığı basın açıklamasında tepkisini şöyle sürdürdü:

‘Sayın Çorum Valimiz, bayramın birinci günü Valilik önünde tüm Çorum halkının davetli olduğu bir bayramlaşma töreni tertipledi.

Oraya nezaketen halkla birlikte; tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri de katılım sağladı. Ancak Çorum Valiliği'nin resmi sitesinden ve Sosyal Medya hesaplarından yayınlanan resimlerde sadece Ak Parti ya da Ak Parti'ye yakın isimlerin masaları yansıtıldı.

Eğer bir İlin Mülki Amiri tarafından bir davet düzenleniyorsa ya herkes onere edilecek yada hiç resim paylaşılmayacaktı.

Bu olay şu an devletin birimlerinin geldiği noktaların yanlı ve taraflı olduğunu gösteren en basit örnektir.

Bu ayrışımcılığı Hükümet ve Temsilcileri yaparken bize de davanıza neden ihanet ettiniz diyorlar.

Gözden kaçırmayın

Adana'da Ahmet Sami Ceylan'a sevgi seli Adana'da Ahmet Sami Ceylan'a sevgi seli

Biz de diyoruz ki; ortada bir dava kaldı da biz mi göremiyoruz.

Hep söylemişimdir "Kayıtsız şartsız itaat ve kulluk yalnızca Allah'adır.

Hayat AKP üzerine kurulmadığı gibi AKP üzerinde de yürümeyecektir. Bizim direkt şahıslarla bir sorunumuz yok. Ancak AKP öyle bir hale geldi ki artık Sayın Cumhurbaşkanı bile kendi partisine hakim olamıyor.

Biz sadece yapılan yanlışlıkları izah etmek için kimlik, kişilik ve manevi değerlerimizden ödün vermeden karşı bir duruş sergiledik.

AHISKALI:YANLIŞ OLAN YANLIŞ YAPMAK DEĞİLDİR; YANLIŞTA ISRAR ETMEKTİR’

Şimdi biz mi daha milliyetçiyiz yoksa AKP' yi değil de sırf kendi pozisyonlarını ve koltuklarını kaybetmemek adına Sayın Recep Tayyip Erdoğan şak şakcılığı yapanlar mı?

Rabbim dünyayı yaratırken bir kişinin emrine tahsis etmemiştir. "Habibim sen olmazsan yeri göğü yaratmazdım" dediği Resûlullah bile vefat ettiği zamam ayetin de "Şimdi Resûlullah öldü diye yeisemi düşecek, gerisin geriyemi döneceksiniz" buyurmuşlardır.

İnsanları aptal yerine koyup sürekli Recep Tayyip Erdoğan sevdası üzerinden yürümek yerine biraz da Vatan Sevdasını aşılayabilseydiler ne altılı masa kurulur ne de mecliste girmemesi gerekenler Gazi Meclisimize girebilirlerdi.

Hep hatayı başkalarında arıyor, bizim gibi düşünmeyen insanları dışlıyor, ötekileştiriyorlar.

Sonuç olarak biz diyoruz ki yürüdüğünüz yol yanlışsa yada sonradan bozulmuşsa, seni bir türlü hedefe götürmüyorsa boşu boşuna yorulmanın anlamı yoktur.

Kendinize yeni bir yol çizer ve o yolda yürürseniz diğer yolda yürüyenlerde yollarının yanlış olduğunu görürler ve size katılmasalarda bir gün yollarını düzeltirler.

Yanlış olan yanlış yapmak değildir; yanlışta ısrar etmektir.’