DEVA Partisi Çorum İl Başkanlığı önceki gece sahadaydı, fakat bu kez alışılagelmişin dışında  "Temiz bir spor sezonu" parolasıyla futbol sahasına indiler.

Samsunspor: 2 - Çorumspor: 0 Samsunspor: 2 - Çorumspor: 0

Parti içerisinde takımdaşlığı her zaman daha da pekiştirmek ve aile ortamını korumak amaçlı sürekli sosyal faaliyetler düzenleyeceklerini söyleyen DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk, "Tüm ülkemizde olduğu gibi partimiz içerisinde de sporun her dalıyla ilgilenen, farklı takımlara gönül vermiş takım arkadaşlarımız var. Özellikle her futbol sohbetinde konu siyasetin spora karışmasından, taraflı hakem atamaları, yanlış ve yanlı kararlardan, devlet adamlarının futbol takımlarıyla olan aşırı ve taraflı samimiyetinden, var sisteminin bir türlü var olmamasından ve taraflı medya organlarından duyulan rahatsızlık ve şikayetlere dönüşüyor.Ülkemiz bir futbol ülkesi. Özellikle futbol kulüplerimize gönül vermiş, yağmur çamur demeden takımını daima destekleyen, hayatını kulüplerine adayan milyonlarca takım taraftarımız var” dedi.

Çabuk, “İnsanlar takımlarının taraflı ve kasıtlı olarak zarar görmesinden büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşıyor. Biz de tüm bunlar için hem farkındalık yaratmak adına hem de ülkemizde hızla yayılan zehirli ve yasaklı madde alışkanlıklarından gençlerimizi uzaklaştırmak adına örnek olmak amacıyla sağlıklı yaşam için Çorum'umuzda ki spor faaliyetlerimizin ilki, Yönetim Kurulu Üyemiz Gençlik Politikalar Başkanımız Yunus Battal’ın organize ettiği halı saha maçı ile bir sosyal mesaj vermek için #DEVASAHADA diyoruz! Bu vesile ile önümüzdeki ay başlayacak olan Türkiye Profesyonel Futbol Sezonu'nda şehrimizin güzide kulübü Çorum Spor'umuza ve ülkemizi Avrupa'da temsil edecek futbol kulüplerimize ve tüm vatandaşlarımızın gönül verdiği değerli kulüplerimize başarılar diliyoruz” açıklamasında bulundu.