Türk sinemasının en önemli isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Sabah saatlerinde gelen son dakika haberine göre Yeşilçam'ın en sevilen isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Cüneyt Arkın'ın dün gece rahatsızlanarak Beşiktaş'taki bir hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

GECE HASTANEYE KALDIRILDI
Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

TÜRK SİNEMASI CÜNEYT ARKIN'A AĞLIYOR
Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın unutulmaz sanatçısı Arkın 1937 yılında doğdu. Kimliğinde Fahrettin Cüreklibatur yazıyordu.

Arkın, Eskişehir'in bir köyünde doğdu, yokluk içinde büyüdü. Çok çalışkandı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Doktor oldu.

Faruk Hadık hayatını kaybetti Faruk Hadık hayatını kaybetti

1963 yılında "Artist" dergisinin düzenlediği sinema artisti yarışmasına girdi ve birincilik aldı. Kariyerindeki dönüm noktası 1963'te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü'nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması oldu.

Askerlik bitince, 1964'te Halit Refiğ'in "Gurbet kuşları" filmiyle sinemaya adım attı.