AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Çorum’un Bayat, Kargı, Laçin, Dodurga, Oğuzlar, Uğurludağ, Mecitözü, Boğazkale ve Ortaköy ilçelerinin devlet yatırımları ve teşviklerinden öncelikli olarak yararlanacağını açıkladı.

Asgari ücret yönetmeliği değişti Asgari ücret yönetmeliği değişti

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle yapılan değişiklikle Çorum ilimiz ilk kez ilçe bazlı teşvik sistemine dâhil edildi. Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla Çorum ilimizde Bayat, Kargı, Laçin, Dodurga, Oğuzlar Uğurludağ, Mecitözü, Boğazkale, Ortaköy ilçelerimiz devlet yatırım ve teşviklerinden ayrıcalıklı ve öncelikli olarak yararlanacaklar” dedi.
Desteğin detaylarını paylaşan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ise, “Organize Sanayi Bölgesi olmasına bakmaksızın bu ilçelerimizde yapılacak yatırımlar 6. bölge desteklerinden yararlanacak. Yapılacak yatırımlar, toplam yatırım tutarının % 50’si oranında vergilerini % 90 indirimli ödeyecek. 10 yıl boyunca çalışanlarına SGK İşveren Hissesi desteklerinden yararlanma hakkı verilecek. Yatırımın finansmanında 7 puanlık faiz indiriminden yararlanma imkânı sunulacak. 5 milyon TL tutarında 100 kişiye istihdam yaratacak bir yatırıma 10 yıl sonunda minumum 13 milyon TL devlet desteği sağlanacaktır” diye konuştu.