Sungurlulu Güreşçiler Mert İlbars ile Samet Yaldıran, İtalya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında Milli Takımızı temsil edecek.

Kupalarını, Milletvekili Ceylan’a takdim ettiler Kupalarını, Milletvekili Ceylan’a takdim ettiler

Sungurlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş, yaptığı açıklamada, “Avrupa Şampiyonasında Sungurlulu Güreşçilerimiz ikili kategoride Milli Takımızı temsil edecekler. Dünya Güreş Birliği (UWW) ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığının 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve 27 Haziran-03 Temmuz tarihlerinde İtalya’da yapılacak olan U-20 Yaş Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasında antrenörlüğünü Çelebi Bayır’ın yaptığı milli takımda 60 kg’da Mert İlbars ve 82 kg ise Samet Yaldıran mücadele edecekler” dedi.
Aktaş, U-20 Yaş Grekoromen Güreş Milli Takımımızın 11-25 Haziran 2022 tarihlerinde arasında Muğla’da yapılan hazırlık kampında iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyledi.  Antrenör Çelebi Bayır önderliğinde Milli Takım ve sporcuların en üst seviye de başarı elde edeceklerini ve madalya ile döneceklerine inandığını belirten Aktaş, tüm sporculara başarılar diledi.