Çorum’da sendikaların üye sayıları ve yetki durumları belli oldu. Türk Eğitim-Sen en fazla üyeye sahip sendika olarak yetkili sendika seçildi.

Çorum Belediyesi’nden 'kırmızı çizgi' duyarlılığı Çorum Belediyesi’nden 'kırmızı çizgi' duyarlılığı

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, yaptığı açıklamayla sendikaların üye sayıları ve yetki durumları hakkında bilgiler paylaştı. Çorum il genelinde Türk Eğitim-Sen’in 2 bin 820 üyeyle en fazla üyeye sahip yetkili sendika olduğunu belirten Selim Aydın, Eğitim Bir-Sen’in ise 2 bin 595 üyeyle ikinci sırada yer aldığını ifade etti.
Aydın, 224 Hitit Üniversitesi’ndeki üyeyle birlikte toplamda sendikanın üye sayısının 2 bin 44 olduğunu vurguladı.
“Bu başarı hepimizin” başlığı ile yaptığı açıklamada “Eğitim çalışanları; yandaş kayırmacılığa, keyfi uygulamalara, sarı sendikacılığa, ayrıştırıcı anlayışların zemin bulmasına yine dur dedi” ifadelerini kullanan Selim Aydın,  Geçtiğimiz yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bir farkla aldıkları yetkinin, bugün itibariyle 225 farka çıktığını söyledi.
Türk Eğitim-Sen’in aynı zamanda Alaca, Boğazkale, Dodurga, Mecitözü,  Osmancık, Sungurlu ve Çorum merkezde de yetkili sendika olduğunu bildiren Selim Aydın, “Bu başarı uzun zamandır verilen bir mücadelenin eseridir. Tabloda da görüldüğü üzere Türk Eğitim-Sen istikrarlı bir şekilde büyürken, birileri istikrarlı bir şekilde küçülüyor” açıklamasında bulundu.