Çorum'da taksi ücretlerinde zam yapıldı. Zamla birlikte taksi açılış ücreti 7,50 TL'den 10 TL'ye, indi-bindi ücreti ise 20 TL'den 30 TL'ye yükseltildi.

Artan maliyetler, akaryakıta gelen zamlar, sigorta ve kasko ücretlerine yapılan zamlardan dolayı böyle bir karar almak zorunda odluklarını belirten Çorum Taksiciler, Minibüsçüler ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Gayretli, Çorum halkının bu zammı anlayışla karşılayacağını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Çorum Spor Lisesi öğrencilerinden büyük başarı Çorum Spor Lisesi öğrencilerinden büyük başarı

En son geçtiğimiz yıl Aralık ayında taksi ücretlerine zam yapıldığını aktaran Gayretli, “En son zam yaptığımız Aralık 2021 yılında 11 lira olan benzin fiyatı şu an 22-23 civarında. Sadece akaryakıta değil, lastiğe, sigortaya, kaskoya her şeye zam geldi. Artan maliyetlerden dolayı esnafımız mağdur oluyordu. Bizde 2 gün önce ücretlere zam kararı aldık.

Aldığımız karar doğrultusunda açılış 7,5 lira iken 10 liraya, km başına 7,5 lira iken 10 liraya, indi-bin fiyatlarını ise 20 liradan 30 liraya yükselttik" dedi.

Çorum’da taksici esnafının aldığı yeni zamla birlikte artık Saat Kulesi’nden Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine 42 lira yazacak.