Küba izlenimlerinin yer aldığı fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisinin ikincisi Çorum’da açıldı. Bahçelievler Semt Evi'ndeki serginin açılışını Prof. Dr. Erhan Nalçacı yaptı. 

José Martí Küba Dostluk Derneği'nin desteği ile Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nden oluşan ekibin Küba Bilim Gezisi'nde çekilen fotoğrafları içeren sergi daha önce Ankara Sokullu Semt Evi'nde izleyiciyle buluşmuştu.

TKP İl Örgütü’nün Yavruturna Mahallesi Emek Caddesi’nde bulunan Bahçelievler Semt Evi’nde açılan Küba İzlenimleri Fotoğraf Sergisi’ndeki fotoğraflar, bilim gezisi, Küba devrim tarihi ve Küba'nın günlük yaşamına dair kesitler içeriyor. 

Serginin Çorum’dan sonra Anadolu’daki diğer semt evlerinde de açılması bekleniyor.
Açılışa, TKP İl Başkanı Erol Celep, HDP İl Başkanı Şeref Karataş ve davetliler katıldı.  Bahçelievler Semt Evi ve Jose Marti Küba Dostluk Derneği tarafından ortaklaşa açılan fotoğraf sergisinin 15 gün açık olacağı belirtildi.

Prof. Dr. Erhan Nalçacı konuşmasında Küba’nın ABD ablukası altında olduğunu, zor koşullarda ablukaya karşı mücadele verdiğini bu olumsuzluklara rağmen insanlığa aşı armağan ettiğini söyledi. Ayrıca sosyalizmin bilime kazandırdığı avantaj ve üstünlüklere değindi.
Küba seyahat heyetinde yer alan Ziraat Mühendisi Özgür Selvi ise fotoğraflardan edinmek isteyenlere talep etmeleri halinde belirli bir ücret karşılığında iletebileceklerini söyledi.

TKP Çorum İl Başkanı Erol Celep de tüm vatandaşları fotoğraf sergisini gezmeye davet etti.
“Sosyalizm Dış Politikada 
Ne Değiştirecek?” semineri..
Sergi açılışının ardından da Bahçelievler Semt Evi ve Dayanışma Meclisi’nin ortak düzenlediği “Sosyalizm Dış Politikada Ne Değiştirecek?” başlıklı bir seminer gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Erhan Nalçacı tarafından verilen seminerde dış politikaya dair çarpıcı konular ele alındı.