Çorum’da sağanak yağış nedeniyle su taşkınları meydana geldi. Çorum Belediyesi Başkanı Halil İbrahim Aşgın, bölgeye giderek, çalışmaları yerinde inceledi. 

İlhami Türksal, kablo hırsızlığı yüzünden çiftçilerin düştüğü zor durumu meclis gündemine taşıdı İlhami Türksal, kablo hırsızlığı yüzünden çiftçilerin düştüğü zor durumu meclis gündemine taşıdı

Çorum'da bazı ilçe ve köylerde meydana gelen fırtına, sel ve dolu yağışlarının ardından kent merkezinde de aşırı yağışlar sebebiyle zemin katlarda küçük çaplı su baskınları ve dere yataklarında taşkınlar oluştu.

Çorum merkez Üçtutlar Mahallesi Ahçılar ve Eşref Hoca Caddesi güzergahında aşırı yağış nedeniyle Sıklık Deresi’nin yatağında taşkın meydana geldi.
İhbar üzerine anında olay yerine giden Çorum Belediyesi ekipleri, iş makineleri ile taşkına müdahalede bulundu. Sel suları, ekiplerin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı.
Taşkının yaşandığı bölgeye giden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın çalışmaları yerinde inceledi. Canlı yayında vatandaşı bilgilendiren Başkan Aşgın, “Sağanak yağışın yaşandığı bölgelere anında müdahale ediyor, taşkın ve su baskınlarını önlemek için tüm ekiplerimizle sahada mücadele ediyoruz. Şükür, can ve mal kaybımız söz konusu değil. Allah beterinden korusun.” açıklamasında bulundu.
Taşkın bölgesinde gece boyu çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, taşkın sebebiyle cadde ve sokaklarda oluşan çamur kalıntılarını temizleyerek bölgede oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçti.