Okullarda yarıyıl tatili cuma günü başlıyor. Çorum’da 1.443 okulda 88 bin 741 öğrenci 2 haftalık tatile giriyor.

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 21 Ocak Cuma günü sona erecek. İkinci dönem ise 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak. 11-15 Nisan arasında ikinci dönem ara tatiline girecek olan öğürenciler, 17 Haziran 2022’de de yılsonu karnelerini alacak.

Tatilde dikkat edilmesi ve sınır konulması gereken en önemli unsurun teknoloji kullanımı olduğunu vurgulayan Çocuk Gelişimi Uzmanı Emine Ergün şunları söyledi:

“Dinlenecekler, eğlenecekler, oyunlarda oynayacaklar ama sınırlarda bizim için çok önemli. Sanki okul varmış gibi biraz sınırlara dikkat etsinler. 4 yaşındaki bir çocuk için günlük 40 dakika ekran süresi tatilde belki 80 dakikaya çıkarılabilir.”

Gözden kaçırmayın

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu izcileri and içip fular taktılar Fatih Sultan Mehmet İlkokulu izcileri and içip fular taktılar

Çocukların ekran başında geçirecekleri sürenin ayarlanması kadar, içeriklerin takibi de velilere düşüyor.  Yarıyıl tatili, ailece vakit geçirmek için de güzel bir fırsat. Birlikte kutu oyunları oynamak, mutfak etkinlikleri yapmak önerilerin başında geliyor.  Ergün, tatilde kapalı alanlardan çok açık havanın tercih edilmesini tavsiye ediyor.