Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta olacağını açıklamasının ardından, Yüksek Seçim Kurulu (YKS) seçimle ilgili takvimi yayımladı. Siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı için başvurular da başladı.

CHP’DE REKOR BAŞVURU BEKLENTİSİ: KOMİSYON OLUŞTURULDU
Aday adaylığı başvuru sürecinde, CHP’de rekor başvuru sayısı bekleniyor. Parti, aday adayları arasından milletvekili adaylarını belirlemek için Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarından bir heyet oluşturuldu.

Aday adaylıklarını başvurularını değerlendirmek üzere sekiz kişilik komisyon kuruldu. Komisyonda; CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan yardımcıları Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Bülent Tezcan yer aldı.
Bu komisyon aday adaylığı başvurusu yapanlarla ilgili çalışmaları yürütecek. Çorum'dan sorumlu olacak Genel Başkan Yardımcısı ise Veli Ağbaba oldu.

İLLERE BÖLÜNDÜ
Gerçek Gündem’in edindiği bilgilere göre, komisyon üyelerinin çalışmalarının rahatlatılması için seçim bölgeleri paylaşıldı.
Kurmaylar kendi sorumluluğunda olan seçim bölgelerine gelen aday adaylığı başvurularını inceleyecek, görüşmeler yapacak.