Meteoroloji tarafından haftalık Çorum hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre yeni hafta bulutlu başlarken, Çarşamba ve Perşembe günü kar yağışı bekleniyor.

Çorum'a 20 Milyonluk yatırım Çorum'a 20 Milyonluk yatırım

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Çorum hava durumu 7 Şubat Pazartesi günü az bulutlu olması bekleniyor. 7 Şubat Pazartesi günü en düşük hava sıcaklığının -6 derece, en yüksek ise 4 derece olacağı tahmin ediliyor.
8 Şubat Salı çok bulutlu ve sisli havanın etkisinde olacak olan Çorum'da en düşük hava sıcaklığı -1, en yüksek hava sıcaklığı ise 9 derece olması bekleniyor.

ÇARŞAMBA'DAN İTİBAREN KAR GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre 9 Şubat Çarşamba gününden itibaren Çorum hava durumunun kar yağışı etkisinde olması bekleniyor. Kar yağışlı geçecek Çarşamba gününde en düşüj hava sıcaklığı 0 derece en yüksek hava sıcaklığının ise 3 derece olacağı tahmin edildi.
10 Şubat Perşembe günü de kar yağışının devam edeceği Çorum'da en düşük sıcaklık -4, en yüksek hava sıcaklığı ise 3 derece olacak.
11 Şubat Cuma günü ise Çorum'da kar yağışının yerini Parçalı bulutlu havaya bırakması bekleniyor. Cuma günü Çorum'da en düşük sıcaklığın -7, en yüksek sıcaklığın ise 4 derece olması bekleniyor