Çorum Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen yağlı güreş müsabakaları 21 Mayıs Cumartesi günü Dr. Turhan Kılıçcıoğlu stadında gerçekleştirilecek. Tevfik Kış Geleneksel Yağlı Güreşlerinde Türkiye’nin en ünlü başpehlivanları er meydanında boy gösterecek. 

“Yiğidin harman olduğu yer” olan Çorum’daki güreşlere katılmak isteyen pehlivanların Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yağlı güreş organizasyonu ile Çorumlu güreşseverlerin güreşe doyacağını belirtti. 

Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, Orhan Okulu, Hasan Cengiz, Fatih Atlı, Ünal Karaman, Serhat Gökmen, Faruk Akkoyun gibi Türkiye’nin en ünlü pehlivanlarının Çorum er meydanında güreşeceklerini ifade eden Başkan Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak ata sporumuza her türlü desteği veriyoruz. Genç pehlivanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Güç, mertlik, dürüstlük timsali ata sporumuza katkı sunan, Cumartesi günü er meydanına çıkacak olan tüm pehlivanlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu. 

Bu yıl 30’dan fazla başpehlivanın yer alacağı güreşlerde yaklaşık 400 bin TL ödül dağıtılacak.

Süper Lig'de fikstür çekildi, derbi tarihleri belli oldu Süper Lig'de fikstür çekildi, derbi tarihleri belli oldu

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 21 Mayıs Cumartesi günü saat 10’da başlayacak olan ve Türkiye’nin en ünlü pehlivanlarının güreşeceği geleneksel yağlı güreşlere tüm Çorum halkını ve güreşseverleri davet etti.