Çorum Belediyesi ilimizi spor şehri haline getirmek için gerek spora yönelik yatırımları, gerekse spor kulüplerine verdiği destekle takdir topluyor. Her branşta spora ve spor kulüplerine destek olan Çorum Belediyesi, şehrimizin tek profesyonel futbol kulübü olan Çorum FK’nın da her zaman yanında oldu.

Bunun yanı sıra deplasmanda ve iç saha maçları için taraftara otobüs tahsis eden Çorum Belediyesi, maça gidemeyenler için de şehrimizdeki dev ekrandan maçı canlı olarak taraftara sundu. Çorum FK’nın renklerini taşıyan kırmızı-siyah kaldırım taşları ve Çorum FK bayraklarıyla süslenen halk otobüsleri de şehrimize şampiyonluk havası yaşattı. 

“Her zaman yanında olduk”
Çorum FK’ye her zaman destek olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Şampiyonluk hedefiyle yola çıkan takımımız ligde başarı bir mücadele sergiliyor. Takımımızı önce birinci ligde ardından süper ligde görmek istiyoruz. Bunun için tüm şehir olarak kenetlenerek elimizden gelen desteği vermeliyiz. Biz Çorum Belediyesi olarak takımız her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Kulüp yöneticilerimize, teknik heyetimize ve futbolcularımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz. Sezon sonunda hedefe ulaşarak şehrimize şampiyonluk coşkusunu yaşatacaklarına canı gönülden inanıyoruz.” dedi.

Haber Merkezi