AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Kale Özel Uygulama Okulu ve Zübeyde Hanım Özel Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek hepsi birbirinden özel çocuklarla bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Tek adam rejimi, kadının gücünden korkuyor Tek adam rejimi, kadının gücünden korkuyor

Pandemi nedeniyle ara verilen ziyaretlerine hız kesmeden devam eden AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı özel çocukların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, engelin kalplerde olmadığı sürece, sevginin her engelin üstesinden geleceğini belirten İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Aramızda hiçbir engelin olmadığı, hatta bir çoğumuzdan daha üstün vasıflara sahip olduğuna inandığım çocuklarımızla bir arada olmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur Sosyal devlet anlayışı ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Var olan duyarlılığın artması ile engellilerimizin “anlaşılma” ve “farkına varılma” talebini, zenginlik ve güzellik emaresi olarak görüp geleceğe umutla bakabilmelerini sağlayabiliriz. Sevgiyle tüm engelleri aşmak, hayatı her alanda paylaşmak mümkün! Bizde Çorum’da engelleri sevgi ile aşıyoruz” dedi.
Ziyarette İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya İl Başkan Yardımcıları Emre Turan, Kadriye Taşdemir, Emre Çıtak ve İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek’de eşlik etti.