Göçmen açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Çorum İl Özel İdaresinde çalışan memurlara toplu iş sözleşmesine ekledikleri madde ile kendi sendikalarına üye olmayan memurlardan toplu sözleşmeden faydalanması için dayanışma(avanta) aidatı koşulu getirmişti. Birlik Yerel-sen Çorum İl Başkanı Mehmet Fatih Göçmen yaşanan bu hukuksuzluğa dur demek için yargı yoluna başvurarak haklı olduğu davayı kazanmıştır.

7. Dönem Toplu  Görüşmelerinde Memur Sen kendine üye olmayan tüm memurlardan Dayanışma Aidatını almak için kolları sıvadığını görmekteyiz. Buradan uyaralım; Uluslararası Sözleşmeler, İlo Sözleşmesi, Anayasa Mahkemesi Kararları, Danıştay Kararları, İdare Mahkemeleri Kararları ortada iken bıkmadan, usanmadan ve en önemlisi utanmadan hangi yüzle size itibar etmeyen memurlardan Dayanışma aidatı almayı hedefliyorsunuz? Belediye ve İl Özel İdaresi Yöneticileri Dayanışma aidatı maddelerine ne zaman Ret vermeyi düşünüyorsunuz?

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)’a bağlı  Birlik Yerel-sen olarak yapılan hiçbir hukuksuzluğa göz yummadık yummayacağız! Üyelerimizin hakkını her platformda savunmaya devam ediyoruz. Hak Haklının Oluncaya Kadar Mücadele Devam Edecek!”