Çorum Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında belediyenin yaptığı arsa satışları yeniden gündem oldu. Muhalefet belediye arazilerinin satılmasının yanlış olduğunu savunurken, belediye yönetimi bu arsaların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Çorum Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, belediyenin arsa satışlarını yeniden gündeme taşıdı. 

“BELEDİYE, EMLAKÇILARLA REKABET EDİYOR”
Elde edilen gelirin harcanma şeklinin şeffaf şekilde kamuoyuna anlatılması gerektiğini dile getiren Yılmaz, “Çorum Belediyesi emlakçılarla rekabet ediyor. Villa arsası, bağ parselleri, konut alanları, sürekli bir satış halindeyiz. Buna karşılık ‘Çimento Fabrikası arazisini aldık’ diyecekler. Çorum Belediyesi, merkezde yaşayan 300 bin yurttaşın parasının nerelere, kimlere harcandığını, nasıl ödemeler yapıldığını açıklaması gerekiyor” diye konuştu.

Çorum Belediyesi’nden 'kırmızı çizgi' duyarlılığı Çorum Belediyesi’nden 'kırmızı çizgi' duyarlılığı

ÇÖPLÜ: “ARSA ÜRETİYORUZ, DEĞER KATIYORUZ VE SATIYORUZ”
Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü ise bu arsaların değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Biz arsa üretiyoruz ve satıyoruz. Bunu başkan bey her sunuşunda ifade ediyor. 1 milyon 500 bin metrekarenin üzerinde arsa aldık, 90 bin metrekare üzerinde de arsa satıyoruz. Değer katıyoruz ve satıyoruz. İnsanlar talep ediyor” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanvekili İsmail Bölükbaş ise belediyelerin arsa üretip satmak zorunda olduğunu, merkezi bütçeden elde edilen gelirin şehre hizmet etmek için yeterli olmadığını söyledi.