Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Belediye'nin ek bütçe talebi ile ilgili "Belediye yılın ilk 6 ayını getiremezken bu kentin yoksulu ay sonunu nasıl getiriyor hiç düşündünüz mü?” ifadelerini kullandı.

Başkan Aşgın’dan Belediye işçilerine müjde: 4500 TL iyileştirme yapıldı Başkan Aşgın’dan Belediye işçilerine müjde: 4500 TL iyileştirme yapıldı

Tuncay Yılmaz, Çorum Belediye Meclisi'nde gündemin birinci maddesi olarak oylanan ek bütçe talebinin komisyona havale edilmesine ilişkin konuşmasında, “Kasım ayında Çorum Belediyesi’nin 2022 bütçesini yapmıştık. Gider bütçesi 803 Milyon daha yılın ilk altı ayında böyle bir bütçe ortada yok. Çorum Belediyesi diyor ki: Yaptığımız asıl bütçemizde biz bu rakamı tükettik. Ve benim bütçeye ihtiyacım var. Siz bana 480 milyon daha verin ki ben sene sonuna diğer bütçeye kadar idare edebileyim. Bunu nasıl yapacak?

Belediye diyor ki: Türkiye Büyük Millet Meclisi ek bütçe yaptı ondan kaynaklı bir gelirim olacak. 44 milyonluk arsa daha satacağım. 105 Milyon da borçlanacağım. Yaklaşık 150 Milyonun 105 milyonunu borçlanmak kaydıyla gerçekleştirecek. 3 yılda Çorum Belediyesi 120 Milyon TL faize para ödedi. Şimdi 105 milyon borçlanıyoruz, 44 milyon arsa satıyoruz ve bir bütçe oluşturuyoruz. Faiz bütçesi. Belediye olarak bu kadar rakamla yılın ilk 6 ayını getiremezken bu kentin yoksulu ay sonunu nasıl getiriyor hiç düşündünüz mü?” açıklamasında bulundu.