Kırsal Kalkınma Destekleri Ekonomik Yatırımlarının sonuçları açıklandı. Çorum'da 539 adet tarım projesi desteklenme kapsamına alındı.

Çorum'da Kırsal Kalkınma Destekleri Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım projelerinden Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygun görülenler hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.
Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi hakkında 14.2 etap için Çorum İl Proje Değerlendirme Komisyonunca uygun olarak değerlendirilen projelerin Tarım ve Orman Bakanlığına sunulduğunu ve Bakanlıkça yapılan değerlendirme neticesinde 534 adet Kırsal Altyapı Yatırım Projesi ile 5 adet Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Projeleri olmak üzere 539 projenin destekleme kapsamına alındığını açıkladı.

Gözden kaçırmayın

23 Mayıs gram, çeyrek, yarım altın fiyatları 23 Mayıs gram, çeyrek, yarım altın fiyatları

Orhan Sarı ayrıca hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 539 projenin toplam hibe tutarının  14.754.838,59 TL olduğunu belirtti.
Çiftçilerin A iş planı başvuruların en geç 10 gün içinde Ekonomik yatırımlar başvurularında en geç 30 gün içinde Hibe başvuru ve Hibe sözleşme evraklarını İl Proje yürütme birimine teslim etmek zorunda olduklarını ifade eden Orhan Sarı, "14.2 Etap Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında ilimizde kabul edilen ve yatırıma alınan 539 adet projenin ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz tarımına ve yatırımcılarına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim" dedi.