1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Çorum’da yağmura rağmen coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü, 1 Mayıs kutlamalarına kitlesel katılım sağladı.

DİSK, KESK ve Birleşik Kamu-İş öncülüğünde oluşturulan 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından düzenlenen ve çok sayıda demokratik kitle örgütünün destek verdiği kutlamalar, mitingin ardından halaylar ve türküler eşliğinde coşku içinde tamamlandı.

Pandemi koşulları nedeniyle 2 yıldır kutlanamayan 1 Mayıs için yaklaşık 20 gündür sürdürülen hazırlık çalışmaları, yoğun katılımlı bir mitingle taçlandırıldı.

Yağmur altında gerçekleştirilen yürüyüş ve miting, 1 Mayıs’ın ruhuna uygun türküler ve halaylarla renklendi.

Pirbaba Parkında toplanan katılımcılar, Saat Kulesi’ne kadar yürüyüş yaparken, burada ise miting düzenlendi.

Yürüyüş ve mitinge; CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Gözden kaçırmayın

Adana'da Ahmet Sami Ceylan'a sevgi seli Adana'da Ahmet Sami Ceylan'a sevgi seli

Etkinlik sonunda üzerinde AKP’nin vaatlerinin yazılı olduğu balonlar patlatıldı. Balon patlatmaya İl Başkanı Mehmet Tahtasız da yardımcı oldu.

İl Başkanı Mehmet Tahtasız, tüm katılımcıların ve emek hareketinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Parti yöneticileri çekilen halaylara da eşlik etti.