Merkezi İstanbul'da bulunan ve üniversitede okuyan Çorumlu öğrencilere yönelik faaliyetler yürüten Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD), geleneksel hale gelen bayram buluşmasını Kurban Bayramı’nın 3. günü Anitta Otel'de gerçekleştirdi.

Kahvaltı programı ile başlayan buluşmaya; Çorum Vali Yardımcısı Tamer Orhan, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Tufan Köse, Anayasa Mahkemesi Üyesi hemşehrimiz Kenan Yaşar, Yargıtay Üyesi hemşehrimiz Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Müşaviri Zeki Gül’ün yanı sıra bursiyer öğrenci ve çok sayıda davetli katıldı.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu bayram buluşmasında konuşan ÇESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, başta programa katılanlar ve aileleri olmak üzere herkesin bayramını tebrik etti ve daha nice güzel bayramlara kavuşmayı, ÇESİAD olarak birlikte daha nice güzel buluşmalar yapabilmeyi istediklerini söyledi.
Başkan Yıldırım, önümüzdeki dönemde ÇESİAD olarak yapmayı planladıkları faaliyetlerden bahsetti ve Çorumlu hemşehrilerinden kendilerine destek olmaları çağrısında bulundu. 

Aydın Kalelioğlu hayatını kaybetti Aydın Kalelioğlu hayatını kaybetti

Yıldırım, “Bayramdan sonra Çorum’da bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştireceğiz ve ÇESİAD olarak, Çorumlular olarak yardımlaşmanın o güzel havasını hissetmeye ve hissettirmeye çalışacağız. Bize bu güzel projede destek olan iş adamlarımıza buradan tekrar teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.
Geleneksel bayramlaşma programı, yapılan konuşmaların ve bayramlaşmanın ardından ÇESİAD ailesi hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.