Çorum Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (ÇEKADER) ve Çorum Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bir Yonca Bin Umut” projesi kapsamında Çanakkale'ye gezi düzenlendi

Kıbrıs Gazisi, feci kazada can verdi Kıbrıs Gazisi, feci kazada can verdi

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Çorum Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (ÇEKADER) ve Çorum Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bir Yonca Bin Umut” projesi kapsamında Pazar günü rehber eşliğinde Çanakkale ziyareti gerçekleştirildi.

Tarihi gezi ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “12-16 yaş grubundan oluşan gençlerle gerçekleştiriken gezide şehitlik ziyaret edildi. Tarihi değerleri yerinde gören öğrenciler aynı zamanda da bu toprakların bizlere verilen bir emanet olduğunu yaşayarak farkettiler. Gençlerimiz ayaklarını bastıkları her yerde bir şehidimizin olduğu bilinciyle yürürken , anlatılanlar karşısında heyecanlarını ve duygularını da yansıttılar. Şehitlik Müzesi ziyaretinde gördükleri canlandırmalar ve şanlı askerlerin hallerinden çok etkilendiklerini söylediler. Dönüş yolculuğunda gençlerden geziyle ilgili yorumları alındı. Gençler yorumlarında bu ülkenin kolay kazanılmadığını, şehitlerimizin nasıl mücadele ettiklerini şimdi daha iyi anladıklarını söylediler. Gördükleriyle ilgili sorulan sorulara büyük bir heyecanla doğru cevabı vermek için birbirleriyle yarıştılar. Sorulara doğru cevap veren öğrencilere küçük hediyeler armağan edildi.”