TV8’in sevilerek izlenen yarışma programı olan MasterChef Türkiye 2022 ilk bölümü ile 1 Temmuz Cuma akşamı izleyicisi ile buluştu. 

Herkes tarafından sevilen, hem eğlendiren hem de yemek konusunda öğreten program olan MasterChef Türkiye yeni sezona da bomba gibi girdi.
Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın karşısına çıkan yarışmacılar, adeta ecel terleri döktü. 

Peki kendilerinden istenen yemekleri, servis edilebilir hale getirmek için tüm gayretlerini ortaya koyan yarışmacılardan hangileri geçer not aldı.
MasterChef yemek programının, sezonun ilk bölümünde yarışan Çorumlu ikizler Yunus ve Emre Karaca jüri karşısına çıkarak yaptıkları lezzetli yemek ve benzerliklerinden dolayı programdan dikkat çektiler.

Pompaya yansıyacak! Benzine indirim, motorine zam geliyor Pompaya yansıyacak! Benzine indirim, motorine zam geliyor

Jüriye kendini tanıtarak yarışmaya ilk çıkan ikizlerden Yunus Karaca 26 yaşında ve Çorumlu olduğunu, 2 yıldır İstanbul’da yaşadığını söyledi.
Şu anda ahçılık mesleğini sürdürdüğünü belirten Yunus Karaca, “Bu mesleğe işletmeci olan babamın yanında 9-10 yaşlarında abimle birlikte başladım. O günden bu tarafa da bırakmadık. Bugün kremalı bulgur yatağında közlenmiş biber soslu dana madalyon yapacağım. Özellikle biber sosumu çok beğeneceksiniz” dedi.

ÇORUM’UN LEBLEBİSİ VE PİRİNCİ MEŞHUR

Verilen 5 dakika içerisinde hem jüri ile konuşan, hem de yemeğini hazırlayan Yunus Karaca, jürinin Osmancık pirincinin meşhur olduğunu söylemesi üzerine, memleketinin hem leblebisinin hem de pirincinin meşhur olduğunu söyledi.

Jürinin leblebi ile ilgili bir yemek yapmasını beklediklerini söylemesi üzerine Karaca, leblebi helvası yapmayı düşündüğünü, leblebi helvasının gayet lezzetli olduğunu ve balığın yanında çok güzel gittiğini fakat tercihini başka yemek yapmakta kullandığını ifade etti.

ÇALIŞMA SİSTEMİ JÜRİDEN TAKDİR ALDI

Yunus Karaca’nın her kullandığı malzemeyi tekrar eski yerine koyması jürinin dikkatini çekti, neden böyle yaptığını sorması üzerine baştan beri böyle alıştığını ve bu konuda çok titiz olduğunu belirtti.

JÜRİNİN HEPSİ EVET OYU VERDİ

Yunus Karaca’nın 5 dakikada yaptığı yemeği değerlendirmeye geçen Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’dan oluşan jüri tek tek yemeğin tadına bakarak, evet oyu verdiler.

YUNUS KARACA BİR ÜST TURA ÇIKTI

Çalışma sistemini çok beğendiklerini ifade eden Jüri heyetinin verdiği evet oyu ile Yunus Karaca bir üst tura geçmeyi başardı.
Emre Karaca jüri karşısına çıktığı an Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’dan oluşan jürinin yüzlerindeki ifade görülmeye değerdi.
Yunus Karaca’nın tekrar karşılarına çıktığını sanan jürinin şaşkınlıklarını gören Emre Karaca, kendilerini çok sevdiğini ve tekrar yarışmak için yeniden geldiğini söyledi.

BU KADAR BENZERLİĞE ÇOK ŞAŞIRDILAR

Jürinin merakını gidermek için kendini tanıtmaya başlayan Emre Karaca, kendinden önce çıkan yarışmacı Yunus Karaca’nın tek yumurta ikizi olduğunu açıkladı.
Ekranlara kardeşi Emre Karaca’nın yanına gelen Yunus Karaca’yı yan yana gören jüri heyeti bu kadar benzerliğe çok şaşırdıklarını dile getirdiler.

“AYRI AYRI MAZALARDAN AYNI RENK KIYAFETİ ALARAK ÇIKTIK”

Sivil hayatta da aynı kıyafetleri giydiklerini söyleyen ikiz kardeşler, kendilerini ayrı ayrı mağazalara soktukları halde aynı renk kıyafetleri alarak mağazadan çıktıklarını ifade ettiler.

Emre Karaca, Masterchef yemek yarışmasında kazandığı tecrübe ile mesleğini daha ileriye götüreceğine inandığını belirtti.

5 dakikalık süre içerisinde yapacağı yemeği yetiştirmeye çalışan Emre Karaca, bir taraftan da jürinin sorularına cevap verdi.

Kardeşi ile birlikte babasının ortak olduğu işletme dışında Antalya’da çalıştıklarını çalıştığı yerlerde benzerliklerinden dolayı bazı sıkıntılar çektiklerini söyledi.
Emre Karaca’nın yaptığı yemeği değerlendirmeye geçen Jüri, 3 evet oyu ile Emre’nin bir üst turda yarışmasına imkan sağladılar.